Zamknij

Alexi Laiho nie żyje. Popularny muzyk i lider Children of Bodom miał 41 lat

04.01.2021 13:48
Alexi Laiho
fot. Rex Features/East News

Alexi Laiho nie żyje. Muzyk Children of Bodom zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 41 lat. W oficjalnym oświadczeniu management gitarzysty i wokalisty poinformował, że muzyk zmagał się w ostatnich latach z problemami zdrowotnymi.

Alexi Laiho nie żyje. Fiński gitarzysta, wokalista i współzałożyciel metalowego zespołu Children of Bodom zmarł pod koniec grudnia 2020 roku. Muzyk miał zaledwie 41 lat.

Alexi Laiho nie żyje. Muzyk Children of Bodom miał 41 lat

Alexi Laiho zmarł w zeszłym tygodniu w swoim domu w Helsinkach po wieloletnich problemach zdrowotnych – poinformował management popularnego gitarzysty i wokalisty.

Śmierć artysty publicznie skomentowała jego siostra: „Jesteśmy absolutnie zszokowani i zdruzgotani. Prosimy o prywatność i zrozumienie w tym trudnym momencie. Pogrzeb mojego brata będzie miał charakter prywatny”.

W mediach społecznościowych poruszający wpis opublikował także zespół Bodom After Midnight, który Laiho założył w 2020 roku.

Jesteśmy załamani nagłym odejściem naszego drogiego przyjaciela i członka zespołu. Słowa nie są w stanie opisać szoku i głębokiego smutku, które czujemy – napisali członkowie.

Liam Reilly nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł nagle w wieku 65 lat

Kim był Alexi Laiho?

Alexi Laiho zasłynął jako członek i współtwórca zespołu Children of Bodom. Założona w 1993 roku grupa zdobyła ogromną popularność wśród fanów muzyki metalowej, stając się jednym z najlepiej sprzedających się fińskich zespołów w historii.

Albumy Children of Bodom cieszyły się zainteresowaniem także w Stanach Zjednoczonych. Płyty grupy kilkukrotnie pojawiły się na prestiżowej liście Billboard 200, zestawieniu najlepiej sprzedających się krążków w USA.

W grudniu 2019 roku Children of Bodom zakończyli działalność. Członkowie Alexi Laiho i Daniel Freyberg założyli nowy zespół Bodom After Midnight. W trakcie 2020 roku grupa nagrała kilka utworów i nakręciła teledysk, który zostanie wkrótce opublikowany.

Sam Jayne nie żyje. Ciało poszukiwanego muzyka znaleziono w samochodzie