Algorytm podpisał kontrakt z wytwórnią płytową i będzie nagrywał płyty

25.03.2019 16:40

Algorytm będzie tworzył muzykę i nagrywał albumy. Endel to pierwsza aplikacja, która podpisała kontrakt płytowy z wielką wytwórnią muzyczną. W 2019 roku ma stworzyć aż 20 płyt.

Algorytm podpisał kontrakt z wytwórnią płytową i będzie nagrywał płyty fot. shutterstock.com

Endel to algorytm, który jako pierwszy w historii podpisał kontrakt z jedną z największych wytwórni płytowych na świecie. Aplikacja znalazła się pod skrzydłami Warner Music Group, do której należą m.in. Ed Sheeran, Coldplay, Twenty One Pilots czy David Guetta.

Czy to początek nowej ery w muzyce? Czas pokaże. Przed algorytmem Endel niemałe wyzwanie — na mocy kontraktu musi w 2019 roku wydać aż 20 albumów. Muzyczna aplikacja zdążyła już zaprezentować 5 płyt, które są dostępne w serwisach streamingowych. Na ten moment stworzyła serię krążków pomagających w zaśnięciu.

Algorytm Endel tworzy muzykę na podstawie danych zebranych od użytkowników. Mowa chociażby o pogodzie, temperaturze, naszym pulsie i cyklu dobowym lub porze dnia. Na podstawie tych danych aplikacja łączy dźwięki i generuje muzykę, która może pomóc nam zrelaksować się, skupić czy zasnąć.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/noizz.com/PK 

Oceń