Zamknij

Kolega z zespołu gwałcił ją i znęcał się nad nią. Szokujące wyznanie byłej gwiazdy Crystal Castles

Redakcja
26.10.2017 13:49
Kolega z zespołu gwałcił ją i znęcał się nad nią. Szokujące wyznanie byłej gwiazdy Crystal Castles
fot. Youtube (CrystalCastlesVEVO)

Coraz więcej ofiar molestowania i przemocy decyduje się powiedzieć o tym głośno. Alice Glass, była członkini elektronicznego duetu Crystal Castles, wydała oficjalne oświadczenie, w którym napisała, dlaczego tak naprawdę odeszła z zespołu. Przyznała, że lider grupy przez lata znęcał się nad nią, bił i gwałcił.

Alice Glass była wokalistką Crystal Castles przez osiem lat. Decyzję o odejściu podjęła w 2014 roku. Teraz postanowiła opowiedzieć o tym, dlaczego do tego doszło. Na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowała szokujące oświadczenie, w którym oskarża Ethana Katha o prześladowanie, znęcanie się i wykorzystywanie seksualne.

- Poznałam go, kiedy byłam w 10. klasie. Po raz pierwszy wykorzystał mnie, kiedy miałam jakoś 15 lat. Był starszy ode mnie o 10 lat – napisała Glass.

Kanadyjka przyznała, że kolega z formacji manipulował nią, miał kontrolę nad niemal każdym aspektem jej życia, znęcał się fizycznie i zmuszał do seksu pod groźbą wyrzucenia z zespołu. Przez wiele lat artystka zmagała się z myślami samobójczymi.

Kath odpowiedział na zarzuty w rozmowie z amerykańskim magazynem „Pitchfork”. Poinformował, że jest oburzony i zraniony oskarżeniami, a oświadczenie Glass to „czystą fikcją”.

- Konsultuję się z moimi prawnikami. Na szczęście, mam wielu świadków, którzy potwierdzą, że nigdy nie znieważyłem Alice – przekazał muzyk.

W związku z szokującymi informacji, najbliższe koncerty Crystal Castles w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zostały odwołane.

RadioZET.pl/pitchfork.com/PK