Zamknij

Alicja Janosz wygrała „Idola”, ale nie zrobiła kariery. Co dziś robi i jak wygląda?

Piotr Krajewski
17.09.2019 14:00
Alicja Janosz co dziś robi i jak wygląda zwyciężczyni Idola zdradziła czym się zajmuje
fot. TRICOLORS/East News

Alicja Janosz wygrała pierwszą polską edycję „Idola”. Zwyciężczyni nie udało się jednak zrobić wielkiej muzycznej kariery. Co dziś robi i jak wygląda Alicja Janosz? Okazuje się, że spełnia się muzycznie, ale w nieco inny sposób. W rozmowie z „Dzień Dobry TVN” zdradziła, czym się obecnie zajmuje.

Alicja Janosz: co dziś robi i jak wygląda zwyciężczyni „Idola”?

Alicja Janosz zrobiła furorę w programie „Idol”. To właśnie ona w 2002 roku wygrała pierwszą polską edycję. Choć po zwycięstwie w talent show wróżono jej karierę, wokalistce nie udało się stać się wielką gwiazdą.

Nie oznacza to jednak, że Alicja Janosz porzuciła muzykę. Wręcz przeciwnie. Okazuje się, że obecnie artystka dzieli się swoją ukochaną pasją z najmłodszymi. W trakcie ostatniej wizyty w „Dzień Dobry TVN” zwyciężczyni „Idola” zdradziła, że uczy muzyki w przedszkolu. Prowadzi specjalne muzyczne warsztaty. Chętnie pracuje z dziećmi, razem z nimi śpiewa i gra na różnych instrumentach. Jak sama przyznała, sprawia jej to ogromną przyjemność.

Praca z maluchami zainspirowała Alicję Janosz do grania koncertów dla najmłodszych widzów, a nawet stworzenia pierwszej płyty z dziecięcymi piosenkami. 34-latka, która jest mamą kilkuletniego Tymka, nagrywa obecnie razem ze swoim mężem Bartkiem wyjątkowy album dla dzieci.

Bardzo łatwo pisało mi się teksty dla dzieci i wymyślało melodie. Mam wrażenie, że jestem tylko narzędziem w jakimś kosmicznym planie, który się realizuje. I jest dla mnie tak naturalny, jak nic muzycznego wcześniej. Wierzę, że zarówno dzieci, jak i rodzice potrzebują muzyki. Te teksty będą o czymś. Mnie i Bartkowi marzyła się taka płyta, którą będziemy mogli słuchać razem z Tymkiem — zdradziła w „Dzień Dobry TVN”.

Kariera Alicji Janosz po „Idolu”

Debiutancki krążek „Ala Janosz” z 2002 roku dotarł do trzeciego miejsca polskiej listy bestsellerów płytowych. Niestety, kolejne lata przyniosły duży spadek popularności piosenkarki. Alicja Janosz nagrała utwór na ścieżkę dźwiękową do „Księgi Dżungli 2”, próbowała dostać się do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2004 roku i zdecydowała się na pseudonim sceniczny Alex. Nie przyniosło to jednak rezultatów.

Później Alicja Janosz zniknęła ze świata muzyki na wiele lat. Rozwiązała kontrakt z wytwórnią muzyczną, nawiązała współpracę z zespołem HooDoo Band, wyszła za mąż i wydała drugi album. W 2016 roku pojawiło się jej kolejne wydawnictwo „RetroNowa”. Płyta została dobrze przyjęta w środowisku muzycznym, a artystkę chwalono za interesujące połączenie popu i dźwięków retro.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/Dzień Dobry TVN/PK