Zamknij

Alicja Szemplińska w nowym singlu "Gdzieś". Piątkowa premiera i wywiad w Radiu ZET

31.07.2020 09:22
Alicja Szemplińska
fot. mat. prasowe

Alicja Szemplińska powraca z zupełnie nowym singlem „Gdzieś”, który zwyciężczyni „The Voice of Poland” stworzyła wspólnie z Bogdanem Kondrackim i Karoliną Kozak. Już w piątek po godz. 15:00 premiera „Gdzieś” na antenie Radia ZET. Alicja Szemplińska będzie gościem „Uważam ZET”, gdzie opowie naszym słuchaczom o nowym utworze.

Alicja Szemplińska w nowej piosence „Gdzieś”. To już trzeci singiel młodej i bardzo zdolnej artystki, która wygrała ostatnią edycję The Voice of Poland.

Polscy słuchacze mieli okazję poznać Alicję Szemplińską za sprawą hitu „Prawie My” i utworu „Empires”, z którym 18-latka miała reprezentować Polskę na Eurowizji 2020. Konkurs został jednak odwołany przez pandemię koronawirusa, a artystka skupiła na pracy w studiu nagraniowym.

Alicja Szemplińska — Gdzieś. Nowy singiel zwyciężczyni The Voice of Poland

Alicja Szemplińska stworzyła nowy singiel „Gdzieś” wspólnie z Karoliną Kozak i Bogdanem Kondrackim. Jak czytamy w zapowiedzi, utwór jest metaforą poszukiwania swojego miejsca na świecie — gdziekolwiek i u boku kogokolwiek ono jest.

Motyw poszukiwania od dawna jest obecny w sztuce i literaturze i zawsze w niej będzie, bo człowiek to istota poszukująca. Każdy z nas poszukuje swojego miejsca, które może być metaforą miłości, przyjaźni, rodziny i oczywiście szczęścia. „Gdzieś” jest dla mnie piosenką wyjątkową. To moja wewnętrzna droga, pełna różnych emocji. Mocno wierzę, że każdy z nas był na tym etapie w swoim życiu i może się utożsamić z tym utworem — mówi Alicja Szemplińska.

Do nowego singla „Gdzieś” powstał również teledysk. Autorką wideoklipu jest Olga Czyżykiewicz, odpowiedzialna za klipy m.in. Natalii Nykiel czy Margaret. W klipie pokazano świat, gdzie każdy ma prawo do swojego miejsca.

 Jest to obraz młodych kobiet o wyjątkowej, intrygującej i odbiegającej od okładkowego kanonu piękna urodzie. Na tle tętniącego życiem miasta historia nabiera barw i głębi, zachęcając słuchacza do refleksji nad poszukiwaniem swojego miejsca na ziemi — brzmi zapowiedź teledysku.

RadioZET.pl/mat.prasowe