Zamknij

Jennifer Lopez i Luis Fonsi w jednym utworze! Zaśpiewali dla zniszczonego Portoryko

Redakcja
09.10.2017 13:15
Jennifer Lopez i Luis Fonsi w jednym utworze! Zaśpiewali dla zniszczonego Portoryko
fot. Youtube / LuisFonsiVEVO, Steven Ferdman/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Huragan Maria spowodował ogromne zniszczenia na terenie Portoryko. Niewielka wyspa, której sytuacja ekonomiczna jest od wielu lat tragiczna, znajduje się obecnie w fatalnym stanie. Amerykański artysta Lin-Manuel Miranda postanowił nagrać charytatywny singiel i zaprosił do współpracy wielu znanych latynoskich muzyków. W utworze „Almost Like Praying” słyszymy m.in. Jennifer Lopez i Luisa Fonsiego.

Mimo że Lin-Manuel urodził się w Nowym Jorku, odwiedza Portoryko niemal każdego roku. To właśnie stamtąd pochodzą jego rodzice. Nic więc dziwnego, że od najmłodszych lat Miranda był związany z latynoską społecznością.

Artysta, który jest obecnie wielką gwiazdą słynnego Broadwayu, postanowił wykorzystać swoje kontakty i nagrać utwór z myślą o zniszczonej huraganem wyspie. Udało mu się zaprosić do współpracy najgorętsze nazwiska reprezentujące różne pokolenia.

„Almost Like Praying” i mnóstwo gwiazd

W singlu „Almost Like Praying” pojawili się m.in. Jennifer Lopez, Luis Fonsi, Camila Cabello, Gloria Estefan, Fat Joe czy Marc Anthony.  

Piosenka łączy w sobie różne gatunki muzyczne takie jak chociażby reggaeton, salsa, son czy rap. W tekście utworu zawarto odniesienia do 78 portorykańskich miast.

Cały dochód ze sprzedaży singla zostanie przekazany na konto Hispanic Federation’s Unidos Disaster Relief Fund.

We wrześniu huragan Maria zabił 34 osoby na terenie Portoryko. Wyspa cały czas zmaga się z brakiem czystej wody, energii elektrycznej i czystej wody.

RadioZET.pl/billboard.com/PK