Zamknij

Alvaro Soler i nowy singiel „Loca”. Teledysk nakręcono w Tokio [WIDEO]

Redakcja
25.01.2019 16:04
Alvaro Soler — Loca. Nowy singiel i teledysk
fot. Youtube (Alvaro Soler)

Alvaro Soler zaprezentował nowy singiel „Loca”. Słuchacze Radia ZET usłyszeli go premierowo w piątek po godz. 13:00. To zupełnie nowa piosenka Hiszpana, który niedawno zaprezentował swój drugi album „Mar de Colores”. W sieci można zobaczyć już oficjalny teledysk do singla „Loca”, który nakręcono w Tokio.

Alvaro Soler — Loca. Nowy singiel

Alvaro Soler prezentuje nowy singiel „Loca”. To pierwszy zupełnie nowy utwór Hiszpana po gorąco przyjętych przebojach „La Cintura” oraz „Ella” z albumu „Mar de Colores”. Piosenka to historia szalonego romansu, westchnięć i tęsknot, zilustrowana w stylistykach etno oraz urban, ze wstępem na trąbce oraz jazzującymi elektronicznymi bitami.

Zobacz także

W sieci pojawił się już także oficjalny teledysk do singla „Loca”. Wideoklip został nakręcony w Tokio, gdzie Alvaro Soler kiedyś mieszkał. Artysta chciał odtworzyć swoje wspomnienia z jednej z najbardziej ekscytujących światowych metropolii.

Dotychczasowy dorobek Alvaro Solera jest imponujący: rekordy w streamingu, pozycja lidera na listach przebojów oraz w rankingach sprzedaży, debiut albumu „Mar de Colores” w Top 10 w kilku krajach. Nie jest tajemnicą, że 28-letni wokalista potrafi namieszać na europejskiej scenie muzycznej.

Źródeł różnorodności w twórczości artysty należy dopatrywać się w jego biografii. Alvaro spędził pierwsze lata swojego życia w Barcelonie, z mamą Hiszpanką i ojcem Niemcem. Kiedy miał 10 lat, rodzina przeniosła się do Tokio. Jak opowiada muzyk:

Razem z rodzeństwem chodziliśmy tam do niemieckiej szkoły, gdzie prawie wszyscy zajmowali się muzyką. Komponowanie stało się dla mnie tak naturalne jak chodzenie. Dopiero później, po powrocie do Hiszpanii, zorientowałem się, że nie wszyscy to potrafią — mówi Alvaro.

Artysta spędził w Japonii 8 lat, czyli niemal całe swoje nastoletnie życie:

Choć dom oznacza dla mnie słońce, morze i hiszpański sposób bycia, nie mogę nie docenić wpływu, jaki wywarła na mnie Japonia oraz jej kultura. Mieszkając w Tokio, nauczyłem się rozmyślności, szczerości oraz wartości takich jak wytrwałość i szacunek. Wciąż mam wielu przyjaciół z tamtego okresu. Dorastałem, mówiąc w sześciu językach. Już od najmłodszych lat wiedziałem, że na sukces trzeba zapracować — dodaje.

Różnorodne środowisko, w którym wychował się gwiazdor, bez wątpienia ma wpływ na jego muzykę. Alvaro Soler niezwykle zręcznie porusza się w popie, folku, hip-hopie, jak również w epickich utworach z orkiestrą. Jest kompozytorem pełnym wdzięku i z historiami, które są dalekie od banału.

Alvaro Soler Loca
fot. mat. prasowe

W swoim songwritingu Alvaro skupia się na zupełnie innych aspektach niż większość twórców hitów: „Chcę, aby mój świat był dostępny dla ludzi, a nie tylko składał się z wypielęgnowanych zdjęć na Instagramie. Chcę pokazać różne odcienie mojej osobowości i udowodnić, że nikt nie jest doskonały”.

Już niedługo Alvaro Soler wystąpi w Polsce w ramach „Mar de Colores European Tour”. Artysta zagra dwa koncerty w naszym kraju: 17 maja w Poznaniu (koncert wyprzedany) oraz 18 maja w Warszawie (dostępne ostatnie bilety).

RadioZET.pl/PK