Zamknij

Tak narodziła się gwiazda. Zobacz przesłuchanie Adama Lamberta w „Idolu”! [WIDEO]

Redakcja
03.11.2017 14:37
Tak narodziła się gwiazda. Zobacz przesłuchanie Adama Lamberta w „Idolu”! [WIDEO]
fot. Youtube (Idols Global)

Jeszcze kilka lat temu Adam Lambert był początkującym, nikomu nieznanym artystą. Dziś wyprzedaje areny koncertowe wspólnie z muzykami Queen i już w poniedziałek, 6 listopada, wystąpi ponownie w Polsce. Wielka kariera Amerykanina zaczęła się od przesłuchania w ósmej edycji amerykańskiego „Idola”. Musisz zobaczy ten występ!

Udział w ósmej edycji amerykańskiego „Idola” w 2009 roku pozwolił Adamowi Lambertowi zaprezentować się szerszej publiczności. Mimo że artysta ostatecznie nie wygrał całej rywalizacji, jego muzyczna kariera rozwinęła się i poszła bardzo do przodu.

Wszystko zaczęło się od Queen

W trakcie castingu do programu zaśpiewał utwór „Rock With You” Michaela Jacksona oraz legendarny przebój brytyjskiego zespołu Queen „Bohemian Rhapsody”, który doczekał się niezliczonej ilości coverów i jest uznawany przez wielu za jedną z najlepszych piosenek w historii muzyki.

Adam zajął ostatecznie drugie miejsce w „Idolu”. Nie przeszkodziło mu to jednak w zrobieniu dużo większej kariery niż Kris Allen, zwycięzca ósmej edycji.

Jeszcze w tym samym roku Lambert wydał swój debiutancki album „For Your Entertainment”, z którego pochodzi znany słuchaczom Radia ZET hit „Whataya Want from Me”. Kompozycja napisana przez samą Pink doczekała się nawet nominacji do prestiżowej nagrody Grammy.

W 2011 roku artysta nawiązał współpracę z Queen, która trwa do dzisiaj. 35-latek jest obecnie w kolejnej trasie koncertowej z legendarnym zespołem.

Koncert w Łodzi

Queen i Adam Lambert wystąpią 6 listopada w łódzkiej Atlas Arenie. Koncert rozpocznie się o 20:30. 

 

RadioZET.pl/PK