Zamknij

American Song Contest: powstanie amerykańska Eurowizja. Kiedy się odbędzie?

07.08.2020 13:17
Conchita Wurst Michał Szpak Netta Eurovision
fot. AP/East News

Stany Zjednoczone planują własną Eurowizję. Amerykanie pozazdrościli europejskim widzom ich słynnego konkursu i postanowili stworzyć swoją wersję, w której wystąpią reprezentanci 50 stanów. Kiedy odbędzie się amerykańska Eurowizja, czyli American Song Contest?

Eurowizja doczeka się amerykańskiej wersji? Coraz głośniej mówi się o American Song Contest, czyli konkursie z udziałem reprezentantów 50 stanów USA, który wzorowałby się na zasadach Eurowizji.

Portal Variety opublikował informację, że amerykańska wersja Eurowizji zbliża się wielkimi krokami. Okazuje się, iż widzowie mogą zobaczyć pierwszą edycją American Song Contest już w przyszłym roku.

American Song Contest: amerykańska wersja Eurowizji. Kiedy się odbędzie?

American Song Contest, amerykańska wersja Eurowizji, może stać się faktem. Tak przynajmniej twierdzi słynny portal Variety, który opublikował ekskluzywne informacje na temat planowanej, pierwszej edycji konkursu w  USA.

Portal informuje, że amerykańska Eurowizja odbędzie się prawdopodobnie pod koniec 2021 roku. Zasady konkursu miałyby być podobne do pierwowzoru. Na scenie zobaczyliśmy reprezentantów 50 stanów USA, a całe wydarzenie byłoby transmitowane na żywo w telewizji. Do udziału w American Song Contest będą mogli zgłaszać się soliści, duety lub zespoły do sześciu osób. Konkurs miałby być podzielony na kilka etapów – odcinki kwalifikacyjne, półfinały i wielki finał.

Producentem wykonawczym amerykańskiej Eurowizji ma być Ben Silverman, który zasłynął z tworzenia wielu tamtejszych programów i seriali, m.in. „Brzydula Betty”, „Dynastia Tudorów”, „The Office”, „Big Brother” czy „Who Wants to Be a Millionaire?”. Ma na swoim koncie nagrodę Emmy i Złotego Globa.

W tworzeniu pierwszej edycji American Song Contest pomoże także m.in. Christer Bjorkman, bardzo znana postać w eurowizyjnym świecie. Szwed występował na Eurowizji 1992, a także zajmował się tworzeniem Konkursu Piosenki Eurowizji i Melodifestivalen w Szwecji.

RadioZET.pl/variety.pl,wiwibloggs.com