Zamknij

Amerykańska piosenkarka aresztowana na lotnisku. Pijana zaatakowała pracowników

29.11.2021 20:48
Ari Lennox
fot. CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Ari Lennox, amerykańska piosenkarka R&B, została aresztowana na lotnisku pod zarzutem napaści na pracownika. Miała być pijana i agresywna. Służbom zarzuciła rasizm.

Ari Lennox, amerykańska gwiazda R&B, została aresztowana na lotnisku Schiphol w Amsterdamie za zakłócanie porządku publicznego. Jak informowały służby w oficjalnym komunikacie, piosenkarka była agresywna i pijana. Pracownik lotniska podszedł do rozemocjonowanej kobiety, a ta nie chciała się uspokoić. Tuż po aresztowaniu Lennox opublikowała w mediach społecznościowych komunikat, w którym oskarża holenderskie służby o rasizm i "nienawidzenie czarnych".

Zobacz także: Meghan Markle przyznała się do kłamstwa przed sądem. Czy grozi jej siedem lat więzienia?

Ari Lennox aresztowana na lotnisku za agresywne zachowanie

Ari Lennox, a dokładnie Courtney Shanade, to 30-letnia artystka, znana m.in. ze swojego singla "Shea Butter Baby" z 2019 roku, który w serwisie Spotify doczekał się aż 114 milionów odtworzeń. W Amsterdamie gwiazda znalazła się prawdopodobnie przelotnie, w drodze do domu, o czym informowała w social mediach. W poniedziałek rano na Twitterze dodał krótki wpis "Hi Amsterdam", po którym pojawiła się seria kolejnych, już nie tak przyjaznych: "Pie*rzyć ochronę w Amsterdamie. Nienawidzą czarnych ludzi", a potem kolejne: "Wow, aresztują mnie" i "Zostałam aresztowana za reakcję na rasistowskie traktowanie mnie".

Nie ujawniono, jak długo artystka przebywać będzie w areszcie. W tej chwili trwa dochodzenie, które ma ustalić dokładny przebieg zdarzeń i zaważyć o tym, czy kobiecie zostaną postawione zarzuty o napaść na pracownika linii lotniczych.

Zobacz także