Zamknij

8. rocznica śmierci Amy Winehouse. 5 przebojów, za które pokochaliśmy Brytyjkę

Piotr Krajewski
23.07.2019 09:30
Amy Winehouse 8 rocznica śmierci 5 niezapomnianych przebojów Brytyjki
fot. AFP/BEN STANSALL/EAST NEWS

Amy Winehouse zmarła w 2011 roku. 23 lipca mija 8. rocznica śmierci jednej z najpopularniejszych brytyjskich artystek XXI wieku. Piosenkarka, która zachwyciła świat swoim wokalem i muzyką, odeszła w wieku zaledwie 27 lat. Dziś przypominamy 5 wielkich hitów Amy Winehouse.

8. rocznica śmierci Amy Winehouse

23 lipca mija 8 lat od tragicznej śmierci Amy Winehouse. 27-letnia artystka została znaleziona martwa w swoim domu w Londynie. Zmarła na skutek przedawkowania alkoholu.

>> Czy przeklęty Klub 27 naprawdę istnieje? Ci muzycy zmarli w wieku 27 lat

W ciągu swojego krótkiego życia Amy Winehouse wydała dwie świetnie przyjęte przez środowisko muzyczne płyty. Prawdziwym przełomem okazał się jednak album „Back To Black” z 2006 roku, który osiągnął ogromny sukces komercyjny na całym świecie. Krążek i słynny hit „Rehab” zgarnęły cztery prestiżowe statuetki Grammy, a sama Amy Winehouse zwyciężyła jeszcze w kategorii „najlepszy nowy artysta”. Płyta sprzedała się do dziś w ponad 20 milionach egzemplarzy.

Zagłosuj

Czy lubisz muzykę Amy Winehouse?

Liczba głosów:

Piosenki Amy Winehouse: 5 wielkich przebojów

W związku z 8. rocznicą śmierci prezentujemy 5 przebojów Amy Winehouse, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiejszą muzykę. To właśnie za te hity cały świat pokochał utalentowaną Brytyjkę.

„Back To Black”

„You Know I’m No Good”

„Valerie

„Rehab”

„Love Is A Losing Game”

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK