Zamknij

Nieznany utwór Amy Winehouse w sieci. Nagrała go, mając tylko 17 lat!

Redakcja
06.03.2018 15:43
Amy Winehouse
fot. AFP/BEN STANSALL/EAST NEWS

Amy Winehouse zmarła w 2011 roku. W trakcie swojego życia zdążyła wydać dwa albumy, którymi zachwycali się zarówno słuchacze, jak i krytycy muzyczni. W sieci pojawił się ostatnio nieznany dotąd utwór „My Own Way”. Aż trudno uwierzyć, że Winehouse nagrała go, mając jedynie 17 lat.

Amy Winehouse — My Own Way

Piosenka „My Own Way” powstała w trakcie sesji nagraniowej w jednym z londyńskich studiów w 2001 roku. 17-letnia wówczas Amy Winehouse stworzyła kawałek razem z Gilem Cangiem.

— To był wyjątkowo zły moment w świecie popu. Mnóstwo fatalnych girlsbandów i boysbandów, z którymi musieliśmy współpracować. Amy wpadła do nas, zaczęła śpiewać i po prostu nas oczarowała. Natychmiast dostrzegliśmy jej talent. Zbieraliśmy szczęki z podłogi — powiedział Cang w wywiadzie dla „Camden New Journal”.

Producent zdecydował się po kilkunastu latach upublicznić demo piosenki.

Śmierć Amy Winehouse

23 lipca 2011 roku Amy Winehouse została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w północnej części Londynu. Brytyjka zmarła na skutek przedawkowania alkoholu. Miała 27 lat.

Zadebiutowała jako 20-latka albumem „Frank”, pełnym jazzu, soulu i R&B. Krytycy zachwycali się niesamowitym wokalem Winehouse i jej wyjątkowym talentem pisarskim. Niemal wszystkie swoje utwory napisała sama.

Przełomowy okazał się krążek „Back To Black” z 2006 roku. Płyta odniosła ogromny sukces komercyjny na całym świecie i zgarnęła wiele prestiżowych nagród, w tym cztery statuetki Grammy.

RadioZET.pl/PK