Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niepublikowany dotąd występ Amy Winehouse z 2008 roku trafił do sieci [WIDEO]

30.10.2018 16:24

Do sieci trafił nieznany fragment prywatnego koncertu Amy Winehouse sprzed 10 lat. W lutym 2008 roku piosenkarka wystąpiła w Londynie specjalnie dla przyjaciół, rodziny i członków wytwórni płytowej. Ponad dwuminutowy klip zapowiada nowy dokument o tworzeniu albumie „Back to Black”, który ukaże się już 2 listopada.

Amy Winehouse fot. Youtube (Eagle Rock)

Nieznany występ Amy Winehouse z 2008 roku

10 lutego 2008 roku Amy Winehouse dała prywatny koncert pod nazwą „An Intimate Evening In London”. Wydarzenie zostało zorganizowane specjalnie dla rodziny i przyjaciół piosenkarki. Koncert odbył się tego samego dnia, co prestiżowa gala rozdania nagród Grammy.

To właśnie wtedy Amy Winehouse otrzymała aż pięć statuetek. Niestety, artystka nie mogła pojawić się osobiście w Stanach Zjednoczonych. Urzędnicy nie przyznali jej na czas wymaganej wizy.

W internecie pojawił się fragment wspomnianego i niepublikowanego dotąd nigdzie koncertu. Na nagraniu możemy zobaczyć Winehouse śpiewającą „Love Is a Losing Game”, jeden ze swoich największych przebojów z płyty „Back to Black”.

Nowy film dokumentalny o Amy Winehouse i płycie „Back to Black”

Już 2 listopada ukaże się na DVD nowy dokument zatytułowany „Back To Black”, który przybliży widzom proces tworzenia najsłynniejszej płyty Amy Winehouse. W filmie zobaczymy nieznane dotąd materiały z piosenkarką w roli głównej, ale także wywiady z muzykami i producentami współpracującymi wtedy z Brytyjką. Pojawi się również pełne nagranie z wspomnianego już koncertu „An Intimate Evening In London”.

Album „Back To Black” z 2006 roku był dla Amy Winehouse momentem przełomowym. Drugie i jednocześnie ostatnie dzieło piosenkarki osiągnęło komercyjny sukces na całym świecie. Krążek i wielki hit „Rehab” zgarnęły cztery prestiżowe statuetki Grammy, a sama Brytyjka zwyciężyła jeszcze w kategorii „najlepszy nowy artysta”. Płyta sprzedała się do dziś w ponad 20 milionach egzemplarzy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/theguardian.com/PK

Oceń