Zamknij

Niepublikowany dotąd występ Amy Winehouse z 2008 roku trafił do sieci [WIDEO]

Redakcja
30.10.2018 16:24
Amy Winehouse
fot. Youtube (Eagle Rock)

Do sieci trafił nieznany fragment prywatnego koncertu Amy Winehouse sprzed 10 lat. W lutym 2008 roku piosenkarka wystąpiła w Londynie specjalnie dla przyjaciół, rodziny i członków wytwórni płytowej. Ponad dwuminutowy klip zapowiada nowy dokument o tworzeniu albumie „Back to Black”, który ukaże się już 2 listopada.

Nieznany występ Amy Winehouse z 2008 roku

10 lutego 2008 roku Amy Winehouse dała prywatny koncert pod nazwą „An Intimate Evening In London”. Wydarzenie zostało zorganizowane specjalnie dla rodziny i przyjaciół piosenkarki. Koncert odbył się tego samego dnia, co prestiżowa gala rozdania nagród Grammy.

Zobacz także

To właśnie wtedy Amy Winehouse otrzymała aż pięć statuetek. Niestety, artystka nie mogła pojawić się osobiście w Stanach Zjednoczonych. Urzędnicy nie przyznali jej na czas wymaganej wizy.

W internecie pojawił się fragment wspomnianego i niepublikowanego dotąd nigdzie koncertu. Na nagraniu możemy zobaczyć Winehouse śpiewającą „Love Is a Losing Game”, jeden ze swoich największych przebojów z płyty „Back to Black”.

Nowy film dokumentalny o Amy Winehouse i płycie „Back to Black”

Już 2 listopada ukaże się na DVD nowy dokument zatytułowany „Back To Black”, który przybliży widzom proces tworzenia najsłynniejszej płyty Amy Winehouse. W filmie zobaczymy nieznane dotąd materiały z piosenkarką w roli głównej, ale także wywiady z muzykami i producentami współpracującymi wtedy z Brytyjką. Pojawi się również pełne nagranie z wspomnianego już koncertu „An Intimate Evening In London”.

Album „Back To Black” z 2006 roku był dla Amy Winehouse momentem przełomowym. Drugie i jednocześnie ostatnie dzieło piosenkarki osiągnęło komercyjny sukces na całym świecie. Krążek i wielki hit „Rehab” zgarnęły cztery prestiżowe statuetki Grammy, a sama Brytyjka zwyciężyła jeszcze w kategorii „najlepszy nowy artysta”. Płyta sprzedała się do dziś w ponad 20 milionach egzemplarzy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/theguardian.com/PK