Zamknij

Będzie film fabularny o Amy Winehouse. Znamy pierwsze informacje!

Redakcja
16.10.2018 16:40
Amy Winehouse
fot. AFP/EAST NEWS

Wszystko na to wskazuje, że już w przyszłym roku rozpoczną się prace nad filmem fabularnym o życiu Amy Winehouse. To kolejny w ostatnim czasie projekt związany ze zmarłą piosenkarką, którym zajmuje się jej rodzina. Wcześniej informowaliśmy, że ojciec Amy potwierdził organizację trasy koncertowej z hologramem artystki.

Film fabularny o Amy Winehouse w 2019 roku

W przyszłym roku rozpoczną się prace nad filmem fabularnym o Amy Winehouse. Rodzina podpisała wielomilionowy kontrakt z wytwórnią Monumental Pictures. Za scenariusz będzie odpowiedzialny Geoff Dane, a produkcją zajmą się Alison Owen i Debra Hayward.

W proces tworzenia będą zaangażowani również bliscy piosenkarki i jak informują, wszystkie wpływy z filmu trafią na konto fundacji Amy Winehouse. Jej celem jest pomoc młodym osobom zmagającym się z uzależnieniami.

Pojawiły się już pierwsze plotki, kto mógłby zagrać słynną artystkę. W związku z ogromnym sukcesem filmu „Narodziny gwiazdy” brytyjskie media zaczęły głośno mówić o Lady GadzeMitch Winehouse zdementował jednak tę informację. Przyznał także, iż nie miałby nic przeciwko udziałowi nikomu nieznanej aktorce.

W 2015 roku swoją premierę miał film dokumentalny „Amy”, który przedstawiał historię życia brytyjskiej piosenkarki. Obraz został doceniony przez widzów, jak również krytyków filmowych. Dokument zgarnął wiele ważnych nagród, w tym prestiżowego Oscara w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny”. Co ciekawe, film nie przypadł do gustu ojcu Amy Winehouse. Mężczyzna zarzucił twórcom, że został tam niesprawiedliwie pokazany w złym świetle. 

Hologram Amy Winehouse w trasie koncertowej. Fani wściekli

Ojciec Amy Winehouse poinformował ostatnio także, że w 2019 roku zostanie zorganizowana trasa koncertowa z hologramem piosenkarki. Fani Brytyjki są oburzeni pomysłem Mitcha Winehouse’a i uważają to za brak szacunku dla zmarłej.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/thesun.co.uk/PK