Zamknij

Andrew Barker nie żyje. Basista 808 State miał 53 lata

09.11.2021 09:35
Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Andrew Barker nie żyje. Muzyk był basista oraz klawiszowcem w grupie 808 State. Zmarł 6 listopada w wieku 53 lat po krótkiej chorobie.

Andrew Barker nie żyje. Artysta był jednym z członków grupy wykonującej muzykę elektroniczną 808 State. W zespole pełnił rolę klawiszowca oraz basisty.

Andrew Barker nie żyje. Basista 808 State miał 53 lata

O śmierci Barkera poinformowali jego koledzy z zespołu. Na Twitterze 808 State pojawił się nostalgiczny wpis, w którym formacja pożegnała wieloletniego przyjaciela.

Jak czytamy w mediach społecznościowych kapeli:

Z ciężkim sercem informujemy, że Andrew Barker nie żyje. Jego rodzina i przyjaciele bardzo proszą o uszanowanie ich prywatności i trudnego czasu, który teraz przeżywają. Jednocześnie apelują, aby zapamiętać, ile radości Andrew przyniósł światu dzięki swojej muzyce i osobowości. Będziemy za Tobą tęsknić.

Andy Barker zmarł 6 listopada 2021 roku w wieku 53 lat. Odszedł po krótkiej chorobie w swoim domu w Manchesterze.

Zmarł basista i klawiszowiec elektronicznej formacji 808 State, Andy Barker

808 State to pionierska grupa elektroniczna z Manchesteru powstała w 1987 roku. Zespół jest znany ze swojej klubowej wersji "Pacific State". Artyści mieli ogromny wpływ na rozwój muzyki acid house.

Barker dołączył do zespołu w 1989 roku, kiedy z formacją rozstał się Gerald Simpson. Ostatni album studyjny formacji "Transmission Suite" ukazał się w 2019 roku. Śmierć basisty sprawiła, że aktualnie jedynym członkiem zespołu pozostał Graham Massey.

Barker zaczął grać jako nastolatek. Inspirował się hip-hopem muzyką elektroniczną dlatego został połową duetu didżejskiego The Spinmasters z Darrenem Partingtonem. Pierwsze nagrania wydane z 808 Stae z jego udziałem to epka z 1989 roku "Quadrastate" i album "90" z podobnego okresu. Muzyk jest uznawany za autora i producenta wielu piosenek zespołu. W wywiadzie dla "Melody Marker" z 1990 roku przyznał, że każdy w formacji pełnił wiele ról.

Każdy tutaj robi wszystko, nikt nie ma ustalonych konkretnych zadań, każdy ma głos. Jednak nie jest tak, że ktokolwiek może zostać perkusistą, a brakuje basisty.

RadioZET.pl/pitchfork.com