Zamknij

Andrzej Górny nie żyje. Był pisarzem i ojcem rapera DonGURALesko

08.11.2021 17:04
Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Andrzej Górny nie żyje. 88-letni pisarz był ojcem znanego polskiego rapera DonGURALesko. Brał udział w Poznańskim Czerwcu '56 i należał do Polskiej Akademii Filmowej.

Andrzej Górny nie żyje. W wieku 88 lat zmarł ojciec rapera DonGURALesko. Mężczyzna był pisarzem, krytykiem teatralnym oraz kombatantem Poznańskiego Czerwca '56.

Andrzej Górny nie żyje. Ojciec DonGURALesko miał 88 lat

O śmierci twórcy poinformował w mediach społecznościowych jego syn - Piotr Górny znany fanom rapu jako DonGURALesko. Artysta podkreślił, że jego tata był także podróżnikiem, dziadkiem oraz teściem.

Pod postem pojawiła się fala komentarzy przepełnionych żalem i słowami wsparcia dla rapera.

Andrzej Górny nie żyje. Kim był ojciec rapera DonGURALesko?

O śmierci Andrzeja Górnego poinformowało także Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956. Jak czytamy w poście, ojciec DonGURALesko zmarł 6 listopada 2021 roku w wieku 88 lat.

Andrzej Górny jest autorem wydanej w 1991 roku powieści "Krew". Twórca opisał w niej swoje doświadczenia związane z Poznańskim Czerwcem 1956, w którym wziął udział i został postrzelony. Należał do Związku Powstańców Poznańskiego Czerwca ’56 "NIEPOKONANI”.

Ojciec rapera debiutował w latach 60. w piśmie "Twórczość". Pisał opowiadania, reportaże oraz był kierownikiem literackim w Teatrze Lalki i Aktora "Marcinek". Należał także do członków Polskiej Akademii Filmowej.

RadioZET.pl/Onet