Zamknij

Andrzej Piaseczny dokonał coming outu. Lider Judas Priest, Rob Halford skomentował decyzję muzyka

05.07.2021 16:34
Andrzej Piaseczny
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Andrzej Piaseczny zdecydował się na coming out na antenie RadiaZET. Rob Halford, lider brytyjskiej grupy metalowej Judas Priest skomentował decyzję muzyka.

Andrzej Piaseczny podczas jednego z ostatnich wywiadów dla RadiaZET dokonał coming outu. Chociaż w branży od lat krążyły plotki, że Piasek jest gejem, muzyk nigdy nie przyznał tego otwarcie. Zrobił to, opowiadając o jednej z piosenek z jego najnowszego albumu. Przyznał, że utwór "Miłość" mówi o uczuciu do mężczyzny i jest to także jego osobista historia.

Rob Halford z Judas Priest komentuje comming out Piaska

O wyznaniu polskiego wokalisty słyszał inny reprezentant społeczności LGBTQ+. Rob Halford jest liderem heavymetalowej grupy Judas Priest. Metalowiec opowiedział po raz pierwszy o swojej orientacji seksualnej w mediach podczas wywiadu w MTV w 1998 roku. Artysta wielokrotnie podkreślał, że tego nie planował, jednak nie żałuje swojej decyzji.

W rozmowie z "Teraz Rockiem", Halford nawiązał do sytuacji społeczności LGBTQ+ w Polsce.

Właśnie się dowiedziałem, dziś czy wczoraj, że popularny polski piosenkarz Andrzej Piaseczny dokonał coming outu z powodu tego wszystkiego, co dzieje się w Polsce. Potrzebujemy takich chwil.

Artysta przyznał, że z nietolerancją wobec swojej seksualności spotyka się do dziś. Podkreślił, że to nie może być temat tabu, a o sprawiedliwość należy walczyć na wszelkie możliwe sposoby.

Należę do tej części ludzkości, która cały czas musi stawiać czoło nietolerancji. (…) Nie można przestać mówić o uprzedzeniach i nie można przestać mówić o niesprawiedliwości.

RadioZET.pl/Teraz Rock