Zamknij

Andrzej Piaseczny z singlem "Miłość". "Nie przez przypadek zaplanowaliśmy premierę na czerwiec"

14.06.2021 09:37
Andrzej Piaseczny
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Andrzej Piaseczny prezentuje drugi singiel z nowego albumu. "Miłość" nie przez przypadek trafia do sieci w czerwcu, Piasek wspiera piosenką społeczność LGBTQ+.

Andrzej Piaseczny 7 maja 2021 roku wydał płytę "50/50", którą celebruje swoje pięćdziesiąte urodziny. Do współpracy zaprosił długą listę polskich gwiazd. Kolejny singiel z płyty jest już w sieci.

Andrzej Piaseczny z singlem "Miłość"

Utwór "Miłość" to drugi zaraz po "Przedostatnim" singiel z nowego wydawnictwa Piaska. Muzyk jest autorem tekstu piosenki, jednak utwór skomponowała Majka Jeżowska.

Andrzej Piaseczny, pisząc tekst do "Miłości", wierzył w potężną moc swoich słów. Artysta nadal ma nadzieję, że uczucie może przezwyciężyć negatywne emocje i uczynić świat lepszym miejscem.

Miłość! Gdyby tak od samego wypowiadania tego słowa świat stawał się lepszy, a ludzie rozumniejsi. Gdyby tak wszystkie piosenki o miłości miały moc kruszenia serc z kamienia. Gdyby głowy napełnione lękiem, wstydem, nienawiścią można było ukoić uczuciem miłości. Wiem, to utopia. Ponieważ jednak kiedy doświadczamy miłości, wszyscy odczuwamy ją w podobny sposób, wierzę w to, że mówiąc o niej nieco śmielej, mamy moc krzewienia tego uczucia bez ograniczeń. Chociaż... myśląc o tym, że w XXI w. trzeba jeszcze komukolwiek tłumaczyć, że miłość nie wyklucza, sam nie wiem, czy śmiać się czy płakać.

Andrzej Piaseczny wsparł społeczność LGBTQ+ publikując singiel "Miłość"

Andrzej Piaseczny nie przez przypadek opublikował singiel w czerwcu, Miesiącu Dumy. Muzyk niedawno dokonał coming outu i jak widać, chce realnie wspierać społeczność LGBTQ+. W zapowiedzi singla podkreśla, że miłość nikogo nie wyklucza.

Napisałem tę piosenkę w przejrzysty sposób, z jasno wypowiedzianą myślą. To nie przypadek, że jej premierę zaplanowaliśmy na czerwiec, miesiąc wsparcia dla osób LGBT+. Pamiętajmy jednak proszę, że miłość nie wyklucza nikogo. Starszych, niepełnosprawnych, wszystkich potrzebujących wsparcia i akceptacji. To do Nich, do Was wszystkich kieruję słowa miłości.

Singla możecie posłuchać za pośrednictwem serwisów streamingowych.