Zamknij

Poruszający wywiad Ani Wyszkoni na temat raka: „Przepłakałam wiele nocy”

Redakcja
20.02.2018 15:41
Ania Wyszkoni
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER/EAST NEWS

Przez ostatnie lata Ania Wyszkoni zmagała się z rakiem tarczycy. Udało się jej jednak pokonać ciężką chorobę. W najnowszym wywiadzie dla magazynu „Gala” opowiedziała o swojej walce z nowotworem. 

Ania Wyszkoni zmagała się z rakiem tarczycy

W zeszłym roku Ania Wyszkoni przyznała oficjalnie, że wykryto u niej guza tarczycy. Artystka musiała zmierzyć się z ciężką chorobą i przejść przez trudny okres leczenia. Operacja usunięcia nowotworu powiodła się, a piosenkarce udało się powrócić do zdrowia. Choć nie lubi rozmawiać w mediach na ten temat, udzieliła ostatnio niezwykle szczerego wywiadu. Jak sama przyznała w rozmowie z „Galą”, obiecała to swojemu lekarzowi, który przekonał ją, aby głośno mówiła o chorobach nowotworowych i diagnostyce.

— Gdy dowiadujesz się, że masz raka, twoje życie wywraca się do góry nogami. Szok, niedowierzanie, strach, co będzie dalej. Przepłakałam wiele nocy przed operacją. Miałam w głowie mnóstwo pytań. To było doświadczenie graniczne. Gdy wszystko wróciło do normy, pojawiła się euforia. Nagle chciałam tylko żyć, żyć i żyć. Rzuciłam się w wir pracy — powiedziała „Gali” artystka.

Wyszkoni przyznała też, że pierwsze miesiące po wyleczeniu nie były łatwe. Gwiazda zmagała się z wahaniami nastrojów, które często występują po usunięciu gruczołu tarczowego. Skorzystała wtedy ze wsparcia psychologa.

Zobacz także

Muzyka Ani Wyszkoni

Ostatni album zatytułowany „Jestem tu nowa” powstawał w trakcie zmagań artystki z chorobą.

— W tekstach wyrzuciłam z siebie wszystko, co doskwierało mi przez ostatni rok, jednak muszę zaznaczyć, że nie jest to płyta o nieszczęściu. Wręcz przeciwnie, jest o sile, charakterze, o szczęściu i o miłości, która mnie przepełnia. I o nowym życiu, które dostałam w prezencie — powiedziała Ania Wyszkoni.

Dzieło pojawiło się w sklepach w marcu 2017 roku. Do współpracy nad brzmieniem krążka piosenkarka zaprosiła m.in. Marcina Limka, Marka Raduli, Jana Borysewicza, Roberta Gawlińskiego i Piotra Cugowskiego.

Płytę promowały single „Oszukać Los”, „Nie Chcę Cię Obchodzić”, „Zanim To Powiem” oraz „Mimochodem”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/gala.pl/PK