Zamknij

Ania Wyszkoni o swojej chorobie, nowej płycie i 20. latach na scenie

Redakcja
31.03.2017 15:22
Ania Wyszkoni
fot. ons.pl

Ania Wyszkoni wydała właśnie swoją nową płytę - "Jestem tu nowa". Piosenkarka obchodzi w tym roku 20 lat kariery muzycznej i z tej okazji zdecydowała się na wywiad, w którym bardzo szczerze opowiedziała także o swojej chorobie.

Ania Wyszkoni swoją karierę muzyczną rozpoczynała w 1996 roku jako wokalistka poprockowego zespołu Łzy, z którym działała do 2010 roku, kiedy podjęła decyzje o podjęciu solowej kariery. Właśnie ukazała się jej trzecia solowa płyta, zatytułowana "Jestem tu nowa". Wydaniem tej płyty Wyszkoni zamyka jednocześnie 20 lat swojej kariery. Album ten jest bardzo osobisty, "opowiada o silnej kobiecie" - jak zdradziła piosenkarka w wywiadzie dla TVP Info. O silnej kobiecie, bo Ania niedawno stoczyła wielką walkę z chorobą.

O tym, że zmagała się z rakiem tarczycy piosenkarka poinformowała pod koniec 2016 roku. W wypowiedzi dla TVP Info przyznała, że to był bardzo trudny okres w jej życiu.

"Sądzę, że każdy, kto słyszy taką diagnozę (nowotwór tarczycy – przyp. red.) reaguje podobnie. Najpierw pojawia się strach o życie, później w moim przypadku pojawiła się obawa o przyszłość artystyczną, o śpiewanie. To był dla mnie bardzo trudny czas, ale miałam wokół siebie ludzi, którzy mnie wspierali. Mam dwójkę cudownych dzieci, dla których zawsze będę silna i wiedziałam, że dla nich muszę się z tym uporać. Dzisiaj mam to już za sobą i bardzo się z tego cieszę. Zaczynam nowy etap, tak jak zresztą zatytułowana jest moja nowa płyta – „Jestem tu nowa”" - powiedziała. "Musiałam wiele emocji z siebie wyrzucić, dużo złości, ale wiem, że to choroba, z którą żyje się do końca" - dodała na koniec.

Cieszymy się, że Ania stawiła czoła chorobie i życzymy jej dalszych scenicznych sukcesów.

RadioZET.pl/TVPInfo/SA