Zamknij

Anita Lipnicka wydała nową wersję „Piosenki Księżycowej”. Stworzył ją Kuba Karaś

Piotr Krajewski
09.08.2019 09:49
Anita Lipnicka Piosenka Księżycowa nowa wersja hitu Varius Manx autorstwa Kuby Karasia
fot. mat. prasowe

Anita Lipnicka wydała nową wersją „Piosenki księżycowej”, wielkiego hitu Varius Manx, który podbił listy przebojów w latach dziewięćdziesiątych. Za produkcję odświeżonej wersji odpowiada Kuba Karaś. Nowa „Piosenka księżycowa” to pierwsza zapowiedź nowej płyty Anity Lipnickiej.

Anita Lipnicka: Piosenka księżycowa w nowej wersji z Kubą Karasiem

Anita Lipnicka powraca z nową wersją hitu „Piosenka księżycowa”, który stworzyła razem z zespołem Varius Manx. Kawałek to jeden z największych polskich przebojów lat dziewięćdziesiątych.

Wielokrotnie spotykałam się z opiniami, że „Księżycowa” ludzi nieustannie wzrusza, że stanowi soundtrack do ich młodości, a i dla mnie zawsze była utworem o ogromnym ładunku emocjonalnym — mówi Lipnicka.

Nowa wersja „Piosenki księżycowej”, utrzymana w bardziej nowoczesnym, dynamicznym i tanecznym klimacie, została wyprodukowana przez Kubę Karasia z duetu The Dumplings. Utwór zapowiada nowy album Anity Lipnickiej zatytułowany „OdNowa”, którym artystka będzie świętowała 25 lat działalności artystycznej. Płyta ukaże się jesienią tego roku i będzie pełna muzycznych gości.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się nowa wersja "Piosenki Księżycowej"?

Liczba głosów:

Anita Lipnicka to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich piosenkarek współczesnej sceny muzycznej. Swoją profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczęła w 1993 roku, kiedy dołączyła do składu zespołu Varius Manx. Razem nagrali dwa świetnie przyjęte albumy studyjne i legendarne już dziś przeboje „Piosenka Księżycowa”, „Zanim Zrozumiesz”, „Pocałuj Noc” czy „Zamigotał Świat”. Później Anita Lipnicka skupiła się na karierze solowej i współpracy z Johnem Porterem, z którym wydała kilka albumów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK