Zamknij

Anita Lipnicka i John Porter znów razem. Zagrają wspólny koncert w Warszawie

16.06.2020 12:08
Anita Lipnicka i John Porter zagrają wspólny koncert kiedy i gdzie się odbędzie
fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Anita Lipnicka i John Porter wracają do muzycznej współpracy. Słynny duet, który wydał kilka wspólnych albumów, poinformował, że już wkrótce zagra koncert. Wiemy, gdzie i kiedy wystąpią razem Anita Lipnicka i John Porter.

Anita Lipnicka i John Porter reaktywują swój muzyczny duet. Para muzyków, która przez wiele lat była także ze sobą prywatnie, wraca do muzycznej współpracy i ogłasza pierwszy wspólny koncert od dawna.

Niektóre historie nie mają wyraźnego początku ani zdecydowanego końca. Zawieszone w czasie i przestrzeni, trwają nieprzerwanie (…) Tak jest z moją relacją z Johnem. Znaliśmy się, zanim świat poznał nas dzięki naszej muzyce, i nadal utrzymujemy ciepłe kontakty, mimo że od lat nie gramy już w duecie. (…) W tym roku świętuję 25-lecie swojej pracy twórczej, zaś John obchodzi 40-lecie swojego debiutu fonograficznego (…) Kawał życia, kawał czasu, tyle wzruszeń - piękna muzyczna przygoda! Jakże byśmy mogli ją pominąć, celebrując w tym roku nasze jubileusze!? Zapraszamy więc bardzo serdecznie na jeden, jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny Nieprzyzwoity Koncert duetu Lipnicka&Porter — napisała artystka.

Anita Lipnicka i John Porter zagrają wspólny koncert. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera odbędzie się 4 lipca w Studio Las w Warszawie. Wydarzenie będzie transmitowane w internecie, ale do sprzedaży trafią również bilety dla 100 osób, które będą mogły zobaczyć koncert na żywo w warszawskim studiu. Szczegółowe informacje o wejściówkach można znaleźć tutaj.

Jest takie powiedzenie: „jeśli stoisz w miejscu, wszystko do ciebie wróci”. Z Anitą zawsze było takie uczucie i chęć wspólnej gry, choć oficjalnie zawiesiliśmy te działania lata temu. Ale zawsze, kiedy mamy czas, poza naszymi projektami z chęcią wracamy do wspólnego grania. Postanowiliśmy wykorzystać ten moment, by w tych dziwnych czasach zagrać specjalny koncert w duecie. Muzycznie zawsze się rozumieliśmy — napisał John Porter.

Anita Lipnicka i John Porter nagrali razem trzy albumy studyjne, które pokryły się w naszym kraju złotem i platyną. Zdobyli również prestiżowego Fryderyka za płytę "Nieprzyzwoite piosenki". Przez ponad 10 lat para była także ze sobą prywatnie. W 2006 roku na świat przyszła ich córka Pola.

John Porter pokazał córkę. Pola ma już 14 lat [FOTO]

RadioZET.pl