Zamknij

Anita Lipnicka powraca w folkowym wydaniu. Nagrała teledysk w Górach Sowich [WIDEO]

Redakcja
27.07.2017 15:10
Anita Lipnicka powraca w folkowym wydaniu. Nagrała teledysk w Górach Sowich [WIDEO]
fot. Youtube (Anita Lipnicka)

Polska artystka przygotowuje się właśnie do wydania swojego kolejnego albumu. Jego zapowiedzią jest utwór „Z Miasta”, który Anita Lipnicka stworzyła razem z The Hats. Teledysk powstał na terenie pięknych Gór Sowich.

„Z Miasta” to pierwszy singiel promujący wydawnictwo, które ukaże się pod nazwą Anita Lipnicka & The Hats. Premierę albumu zaplanowano na jesień tego roku.

”Mimo, że płyta ukaże się dopiero w listopadzie, zależało mi aby ta piosenka zaistniała już teraz, w lecie. Jest na nią idealny czas i pora, bo mowa o pragnieniu wyrwania się z cywilizacji, o songu ku czci natury, poczuciu swobody i wolności, jakie daje nam obcowanie z przyrodą. Żyjemy za szybko, zbyt mechanicznie. Spalamy się, zatapiamy w betonie, gubimy siebie w wyścigu o nic w otoczeniu wielkomiejskich scenografii. Czas się zatrzymać. Czas wrócić do źródeł…” – mówi sama Anita Lipnicka i dodaje: „Po raz pierwszy od wielu lat nagrywam płytę w Polsce, bez udziału muzyków sesyjnych. To, co się na niej wydarzy, jest wynikiem pracy zespołowej, z grupą tych samych ludzi, z którymi od ponad dwóch lat występuję na scenie.”

The Hats tworzy czterech muzyków: Bartosz Niebielecki (bębny), Kamil Pełka (bas), Piotr Świętoniowski (instrumenty klawiszowe) i Bartek Miarka (gitary).

Teledysk powstał w pięknych okolicach Zagórza Śląskiego na terenie Gór Sowich. Reżyserem klipu jest Jędrzej Guzik, a za zdjęcia odpowiadał Arkadiusz Glensk, znany bardziej pod pseudonimem Fismoll.

Wielka kariera

Anita Lipnicka to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich piosenkarek współczesnej sceny muzycznej. Swoją profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczęła w 1993 roku, kiedy dołączyła do składu zespołu Varius Manx. Razem nagrali dwa świetnie przyjęte albumy studyjne, z których pochodzą legendarne przeboje takie jak „Piosenka Księżycowa”, „Zanim Zrozumiesz”, „Pocałuj Noc” czy „Zamigotał Świat”.

W 1996 roku podjęła decyzję o opuszczeniu grupy i skupiła się na karierze solowej. Wiele jej płyt pokryło się złotem i platyną. Do jej największych hitów należą „I Wszystko Się Może Zdarzyć” oraz „Historia Jednej Miłości”.

Przez wiele lat tworzyła muzykę wspólnie z walijskim artystą Johnem Porterem, z którym była prywatnie związana do 2015 roku. Nagrali razem cztery studyjne albumy.

Anita Lipinicka wydała łącznie pięć solowych płyt. W kwietniu tego roku zaprezentowała krążek koncertowy "Na Osi Czasu", na którym znalazły się największe przeboje artystki w wersji live. Album zarejestrowano podczas występu w Łodzi.

W listopadzie zeszłego roku 42-letnia piosenkarka odwiedziła Radio ZET, gdzie zagrała krótki koncert. Zobaczcie wideo z programu Marcina Wojechowskiego.

RadioZET.pl/WarnerMusicPoland/PK