Zamknij

Mija 39. rocznica śmierci Anny Jantar

Piotr Krajewski
14.03.2019 11:59
Anna Jantar 39 rocznica śmierci piosenkarki koncert Życia Mała Garść Warszawa Torwar
fot. mat. prasowe

14 marca mija 39. rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar — jednej z najważniejszych polskich piosenkarek. Artystka zginęła w katastrofie lotniczej na Okęciu. Już niedługo obędzie się wyjątkowy koncert „Życia Mała Garść”, który będzie hołdem dla Anny Jantar. Na wydarzenie zaprasza Radio ZET.

Anna Jantar urodziła się w 1950 roku w Poznaniu jako Anna Szmeterling. W wieku zaledwie 21 lat wyszła za mąż za polskiego kompozytora Jarosława Kukulskiego. W roku 1976, czyli 5 lat później, na świat przyszła córka pary — Natalia Kukulska.

To właśnie Natalia, jako opiekunka artystyczna projektu „Życia Mała Garść”, zaprasza w tym roku na wyjątkowy koncert, który jest hołdem dla zmarłych rodziców — wspaniałych Artystów, o których pamięć trwa do dziś. Już 26 maja w warszawskiej hali Torwar odbędzie się wydarzenie, podczas którego najważniejsze utwory Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego — zaaranżowane przez Adama Sztabę na orkiestrę symfoniczną — zabrzmią w interpretacjach wspaniałych polskich artystów. Usłyszymy Kayah, Katarzynę Groniec, Darię Zawiałow, Dorotę Miśkiewicz, Kubę Badacha, Marka Piekarczyka oraz Igora Herbuta.

Narrację koncertu stanowią wspomnienia przyjaciół rodziców Natalii, z którymi artystka przeprowadziła osobiste rozmowy. Na ekranie pojawią się między innymi: Maria Szabłowska, Wojciech Mann, Zbigniew Hołdys czy Janusz Weiss, którzy czasem w sposób wzruszający, a czasem zabawny podzielą się anegdotami i zapowiedzą kolejne utwory.

Data: 26.05.2019

Otwarcie bram: 18:00

Start: 19:30

Miejsce: Hala Torwar, Warszawa

Bilety dostępne na www.followthestep.com, w bileteriach Biletomat.pl – bilety online, Eventim.pl, eBilet.pl, Going., GoOut.pl i Ticketmaster Polska oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Życia Mała Garść
fot. mat. prasowe

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK