Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zły stan zdrowia Arethy Franklin. Legenda odwołuje koncerty

19.03.2018 12:35
xxx zet

Aretha Franklin to jedna z największych legend soulu. 75-letnia ikona muzyki anulowała nadchodzące występy. Wszystko przez zły stan zdrowia piosenkarki. Decyzja o odwołaniu koncertów została podjęta na prośbę lekarza gwiazdy.

Aretha Franklin fot. AFP PHOTO / NICHOLAS KAMM/ East News

Aretha Franklin: zły stan zdrowia legendy soulu

Aretha Franklin poinformowała, że jej dwa zaplanowane koncerty się nie odbędą. Artysta miała wystąpić 25 marca, czyli w swoje 76. urodziny, w amerykańskim mieście Newark. Zaplanowany na 28 kwietnia występ także został anulowany.

Decyzję o odwołaniu legenda soulu podjęła po konsultacjach ze swoim lekarzem, który zabronił jej dalszych występów i zasugerował odpoczynek przez najbliższe 2 miesiące. Nieznane są dokładne szczegóły stanu zdrowia gwiazdy. Kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, jakoby Amerykanka miała zmagać się z chorobą nowotworową. Informacje nie zostały jednak potwierdzone.

W zeszłym roku Aretha Franklin poinformowała, że powoli rezygnuje z koncertowania. 75-letnia artystka przyznała jednak, iż chciałaby nadal nagrywać muzykę.

Aretha Franklin: królowa muzyki soul

Urodzona w 1942 roku artystka to prawdziwa ikona muzyki soul. Wydała kilkadziesiąt albumów studyjnych i pozostaje dziś jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii. Ma na swoim koncie 18 prestiżowych nagród Grammy oraz legendarne przeboje „Respect”, „I Say a Little Prayer” i „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/PK

Oceń