Zamknij

Zły stan zdrowia Arethy Franklin. Legenda odwołuje koncerty

Redakcja
19.03.2018 12:35
Aretha Franklin
fot. AFP PHOTO / NICHOLAS KAMM/ East News

Aretha Franklin to jedna z największych legend soulu. 75-letnia ikona muzyki anulowała nadchodzące występy. Wszystko przez zły stan zdrowia piosenkarki. Decyzja o odwołaniu koncertów została podjęta na prośbę lekarza gwiazdy.

Aretha Franklin: zły stan zdrowia legendy soulu

Aretha Franklin poinformowała, że jej dwa zaplanowane koncerty się nie odbędą. Artysta miała wystąpić 25 marca, czyli w swoje 76. urodziny, w amerykańskim mieście Newark. Zaplanowany na 28 kwietnia występ także został anulowany.

Decyzję o odwołaniu legenda soulu podjęła po konsultacjach ze swoim lekarzem, który zabronił jej dalszych występów i zasugerował odpoczynek przez najbliższe 2 miesiące. Nieznane są dokładne szczegóły stanu zdrowia gwiazdy. Kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, jakoby Amerykanka miała zmagać się z chorobą nowotworową. Informacje nie zostały jednak potwierdzone.

W zeszłym roku Aretha Franklin poinformowała, że powoli rezygnuje z koncertowania. 75-letnia artystka przyznała jednak, iż chciałaby nadal nagrywać muzykę.

Aretha Franklin: królowa muzyki soul

Urodzona w 1942 roku artystka to prawdziwa ikona muzyki soul. Wydała kilkadziesiąt albumów studyjnych i pozostaje dziś jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii. Ma na swoim koncie 18 prestiżowych nagród Grammy oraz legendarne przeboje „Respect”, „I Say a Little Prayer” i „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/PK