Zamknij

Aretha Franklin nie żyje. 5 największych hitów Królowej Soulu, o których nie zapomnimy!

Redakcja
16.08.2018 16:53
Aretha Franklin
fot. MOLLY RILEY/AFP/EAST NEWS

Aretha Franklin nie żyje. Legendarna piosenkarka zmarła 16 sierpnia w wieku 76 lat. Od wielu lat zmagała się z rakiem trzustki. Prezentujemy 5 największych przebojów Królowej Soulu, o których nigdy nie zapomnimy.

Aretha Franklin nie żyje. 5 największych hitów legendy soulu

Aretha Franklin nie żyje. Jedna z największych legend muzyki soul zmarła 16 sierpnia w wieku 76 lat. Od lat zmagała się z rakiem trzustki. Odeszła w swoim domu w Detroit otoczona rodziną i przyjaciółmi.

Urodzona w 1942 roku Aretha Franklin była nazywana Królową Soulu. Wydała kilkadziesiąt albumów studyjnych i zdobyła 18 prestiżowych nagród Grammy. Była jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii. W 2011 roku prestiżowy magazyn „Rolling Stone” umieścił ją na 1. miejscu listy najlepszych wokalistów wszech czasów. Jako pierwsza kobieta w historii została wprowadzona do prestiżowej galerii sław „Rock and Roll Hall of Fame”.

W 2017 roku wydała czterdziestą drugą płytę zatytułowaną „A Brand New Me”. Swój ostatni publiczny występ dała w listopadzie 2017 roku podczas prywatnego koncertu organizowanego przez fundację Eltona Johna w Nowym Jorku.

Oto 5 największych przebojów Arethy Franklin, o których nigdy nie zapomnimy:

Respect

Think

I Say Little Prayer

(You Make Me Feel Like) A Natural Woman

Chain of Fools

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK