Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ariana Grande ma zespół stresu pourazowego. To efekt zamachu w Manchesterze

07.06.2018 16:05

Ariana Grande udzieliła wywiadu dla brytyjskiego magazynu „Vogue”. Po raz pierwszy głośno przyznała, że zdiagnozowano u niej zespół stresu pourazowego. Popularna piosenkarka zmaga się z tym zaburzeniem lękowym od zamachu terrorystycznego w Manchesterze, który miał miejsce tuż po jej koncercie.

Ariana Grande fot. AFP/EAST NEWS

Ariana Grande cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD)

Ariana Grande zmaga się z zespołem stresu pourazowego (PTSD). To zaburzenie lękowe dotyka osób, które przeżyły bardzo traumatyczne wydarzenia. Do jednych z najczęstszych objawów PTSD należą: trudności z koncentracją, depresja, zaburzenia snu, koszmary, złość, bóle głowy czy problemy z sercem.

Przypomnijmy, że 22 maja 2017 roku — tuż po koncercie Ariany Grande w Manchesterze — doszło do tragicznego zamachu terrorystycznego. Zamachowiec Salman Abedi zdetonował bombę w holu areny. Wybuch zabił 23 osoby, w tym sprawcę.

Mimo że minął już ponad rok, Ariana Grande wciąż nie potrafi poradzić sobie z traumą i napadami lęku. Przyznała to w najnowszej rozmowie z brytyjskim „Vogue”.

Ciężko mi o tym mówić, ponieważ tak wiele osób doświadczyło ogromnej straty — powiedziała piosenkarka i dodała: — Czuję, że nie powinnam mówić o moich własnych doświadczeniach. Nie powinnam w ogóle poruszać tego tematu. Nie wiem, czy kiedykolwiek będę umiała mówić o tym i nie płakać.

W jednym z poprzednich wywiadów Ariana Grande opowiedziała, że traumatyczne wydarzenia z maja 2017 roku wracają do niej każdego dnia.

To wszystko wciąż jest bardzo bolesne, ale codziennie czekam na nadejście tego wewnętrznego spokoju — powiedziała Ariana Grande dla magazynu „Time”.

Nowa płyta Ariany Grande

W sierpniu ukaże się długo wyczekiwany czwarty album Ariany Grande zatytułowany „Sweetener”. Promuje go hitowy singiel „No Tears Left To Cry”, na który możecie głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń