Zamknij

Ariana Grande i Lady Gaga przejdą do historii. Ustanowiły nowe rekordy hitem „Rain on Me”

Piotr Krajewski
02.06.2020 16:30
Ariana Grande i Lady Gaga przejdą do historii ustanowiły nowe rekordy hitem Rain on Me
fot. Youtube

Ariana Grande i Lady Gaga robią furorę ze swoim wspólnym singlem „Rain on Me”. Piosenka podbija obecnie listy przebojów na całym świecie, a to nie koniec sukcesów. Ariana Grande i Lady Gaga ustanowiły nowe rekordy, dzięki którym przejdą do historii branży muzyczne

Ariana Grande i Lady Gaga ustanowiły nowe rekordy z piosenką Rain on Me

Ariana Grande i Lady Gaga ustanawiają nowe rekordy w branży muzycznej. Wszystko za sprawą ich głośnego duetu „Rain on Me”, który promuje najnowszą płytę Lady Gagi „Chromatica”.

„Rain on Me” znalazło się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów Billboard. Oznacza to, że Ariana Grande jest pierwszą osobą w historii, której aż cztery piosenki zadebiutowały na szczycie tego zestawienia. Mowa o hitach „Thank U, Next”, „7 Rings”, „Stuck With U” i właśnie „Rain on Me”.

Lady Gaga również ma powody do radości. Jest trzecim artystą w historii, który zdobył szczyt listy Billboard Hot 100 w trzech różnych dekadach: 2000, 2010 i 2020. Lepsze są jedynie Mariah Carey i Beyonce — obie wokalistki mogą pochwalić się numerami jeden w czterech ostatnich dekadach.

„Rain on Me” to także pierwszy kobiecy duet, który zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia. Utwór pobił też rekord, jeśli chodzi o dzienną liczbę streamów kobiecego duetu w historii Spotify, a w ciągu zaledwie kilku dni teledysk przekroczył 75 milionów wyświetleń.

Lady Gaga i nowa płyta Chromatica

„Chromatica” to pierwsza solowa płyta Lady Gagi od czasów albumu „Joanne”, który ukazał się w 2016 roku. Oprócz duetu z Arianą Grande, na wydanym 29 maja krążku znalazły się również piosenki z Eltonem Johnem i zespołem k-pop BLACKPINK. Wszystko na to wskazuje, że nowa płyta Lady Gagi zadebiutuje na szczycie list z najpopularniejszymi albumami w wielu krajach.

RadioZET.pl/billboard.com/PK