Zamknij

Ariana Grande zagra główną rolę w musicalu. To ekranizacja broadwayowskiego hitu

08.11.2021 15:04
Ariana Grande
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Ariana Grande zagra główną rolę w musicalu "Wicked". Wokalistka pojawi się u boku brytyjskiej aktorki Cynthii Erivo.

Ariana Grande lubi podejmować nowe wyzwania. Znana wokalistka zadebiutowała nie tak dawno w programie "The Voice" w roli trenerki. Udział piosenkarki przyciągnął do ekranów telewizora wielu jej fanów. Artystka również nie może narzekać na brak emocjonujących chwil w programie. Wiele razy podczas show Grande musiała opanowywać łzy wzruszenia.

Ariana Grande zagra główną rolę w musicalu "Wicked"

Tym razem artystka poinformowała fanów o kolejnym imponującym projekcie z jej udziałem. Wokalistkę obsadzono w jednej z głównych ról w ekranizacji broadwayowskiego hitu "Wicked".

Ariana Grande wcieli się w rolę Glindy. Drugą główną rolę otrzymała brytyjska aktorka Cynthia Ervio - zagra Elfabę.

"Wicked" to ekranizacja broadwayowskiego dzieła o tym samym tytule. Historia opiera się na powieści "Wicked: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu" Gregory'ego Maguire. Autor przedstawił w niej historię wiedźm z krainy Oz.

Ariana Grande w "Wicked". O czym opowiada musical?

Po raz pierwszy musical wystawiono w 2003 roku, a autorką scenariusza była Winnie Holzman. Za muzykę do dzieła odpowiadał Stephen Schwartz. Duet spotkał się ponownie podczas prac nad filmową adaptacją musicalu, jej reżyserem jest natomiast Jonathan Murray Chu. 

"Wicked" nie jest pierwszą produkcją musicalową, w której widzimy Arianę Grande. Wcześniej wokalistka zagrała w broadwayowskim "13", gdzie wcieliła się w Charlotte, w "Cuba Libre" jako Miriam i "A Snow White Christmas", gdzie została Królewną Śnieżką.

RadioZET.pl/Variety.com