Zamknij

Artur Orzech o Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu: "Smutny powrót do czasów PRL-u"

07.09.2021 16:03
Artur Orzech
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Artur Orzech w jednym z ostatnich wywiadów został zapytany o tegoroczny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Dziennikarz nie był zachwycony imprezą.

58. edycja Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za nami. Podczas imprezy nie zabrakło gwiazd i wzruszeń. Szczególnie emocjonujący okazał się koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Krawczyka. Hity nieodżałowanego muzyka śpiewał między innymi Kamil Bednarek i Kuba Badach.

Artur Orzech ocenił Festiwal w Opolu 2021

Wydarzenie nie obyło się także bez kontrowersji. Jak donoszą Wirtualne Media, festiwal oglądało o 270 tysięcy mniej widzów niż rok temu. Zgodnie z analizą opublikowaną przez portal, impreza zanotowała najgorszy wynik oglądalności od 17 lat. Największą popularnością cieszyła się transmisja z koncertu "Od Opola do Opola", która okazała się hitem. Śledziło ją średnio 2,16 miliona widzów.

Portal naTemat postanowił zapytać Artura Orzecha, jak ocenia festiwal i jego odbiór przez publiczność. Prezenter był związany z imprezą od lat, jednak niedawno jego współpraca z Telewizją Polską się zakończyła.

Artur Orzech o 58. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Jak mówi Orzech w rozmowie z portalem:

Dla mnie festiwal w Opolu był zawsze festiwalem, który kreuje i pokazuje. Pokazywał Czesława Niemena, Marylę Rodowicz i innych fajnych, utalentowanych ludzi. W tej chwili to są tylko odtworzenia tego, co pokazują słupki słuchalności. Smutny jest również nostalgiczny powrót do czasów PRL-u, który, mam wrażenie, przećwiczyliśmy już w Opolu wiele razy.

Jednocześnie dziennikarz wyraził nadzieję, że w przyszłości impreza wróci na dobre tory. Przyznał, że darzy wydarzenie szczególną sympatią.

Od lat jestem związany z Opolem. Kocham Opole i kocham ten festiwal, więc mam nadzieję, że przyjdą lepsze czasy.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/naTemat