Zamknij

Artur Przygoda nie żyje. Muzyk i współtwórca zespołu Farba miał 56 lat

05.05.2021 09:34
Artur Przygoda nie żyje. Muzyk i współtwórca zespołu Farba miał 56 lat
fot. shutterstock.com

Artur Przygoda nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 56 lat. Był m.in. współzałożycielem zespołu Farba znanego z wielkiego przeboju "Chcę tu zostać". O śmierci gitarzysty poinformował inny popularny artysta i lider grupy Ha-Dwa-O!, Tomasz Konfederak.

Artur Przygoda nie żyje. Związany z Trójmiastem popularny gitarzysta zmarł we wtorek, 4 maja. Współzałożyciel zespołu Farba miał 56 lat.

Artur Przygoda nie żyje. Gitarzysta i współzałożyciel zespołu Farba miał 56 lat

Przyczyna śmierci Artura Przygody nie została ujawniona. O odejściu muzyka poinformował Tomasz Konfederak, lider zespołu Ha-Dwa-O!.

Z żalem zawiadamiam, że dziś rano odszedł mój wieloletni przyjaciel, muzyk od lat związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym Artur "Gazielec" Przygoda. Artur przewinął się przez wiele formacji, m.in. Canada, Totus Tuus czy Farba, z którym nagrał piosenkę "Chcę tu zostać". Spoczywaj w pokoju Gazielcze!!! – napisał artysta.

Oficjalne oświadczenie pojawiło się także na Facebooku zespołu Farba. Komunikat w imieniu wszystkich członków opublikowała wokalista grupy, Joanna Kozak.

Dziś bardzo smutny dzień. Odszedł założyciel i pierwszy gitarzysta Farby Artur Przygoda. Trudno pisać, żal i łzy ściskają gardło. Nie byłoby Farby bez Ciebie Artur. Byłeś od początku i każdy dźwięk gitary na pierwszej i drugiej płycie Farby pochodził z Twojego serca. A było ono wielkie (…) Ciężko nam się pogodzić z Tym, że Ciebie nie ma… Artur nie żegnamy się z Tobą, bo Twoja muzyka, twoje dźwięki zostają tu z nami – czytamy w oświadczeniu.

Kim był Artur Przygoda?

Artur Przygoda zasłynął przede wszystkim jako współtwórca zespołu Farba, z którym nagrał m.in. wielki przebój „Chcę tu zostać”. Odszedł z formacji w 2012 roku.

Gitarzysta współtworzył również kapelę Love, a także występował w trójmiejskich grupach Canada i Dzieci Monalizy. Potem stworzył wraz ze swoją żonę zespół Mr. Jones.

Zobacz także: Al Schmitt nie żyje. Zmarł wybitny producent i zdobywca aż 20 nagród Grammy