Zamknij

Artyści przeciw nienawiści: Doda, Grzegorz Hyży i Nosowska pracują nad koncertem [ZDJĘCIE]

Redakcja
23.01.2019 12:39
Doda, Hyży i Nosowska na jednym zdjęciu. Przygotowują koncert Artyści przeciw nienawiści
fot. Piotr Molecki/East News

„Artyści przeciw nienawiści” to nazwa koncertu, na którym wystąpią polscy muzycy. W jego organizację zaangażowało się wielu znanych artystów, m.in. Doda, Grzegorz Hyży i Katarzyna Nosowska. Artyści opublikowali zdjęcie ze wspólnego spotkania, gdzie pracowali nad koncertem „Artyści przeciw nienawiści”.

Koncert „Artyści przeciw nienawiści” to będzie jedno z najciekawszych wydarzeń 2019 roku. Pomysł tego wyjątkowego wydarzenia wyszedł od Dody, która zaapelowała w internecie do chętnych artystów o wspólną organizację specjalnego koncertu przeciw fali nienawiści i przemocy w Polsce.

Artyści przeciw nienawiści: Doda, Grzegorz Hyży, Nosowska pracują nad koncertem

Rozpoczęły się prace nad koncertem „Artyści przeciw nienawiści”, w którym chęć udziału zadeklarowało kilkudziesięciu wykonawców. W sprawie wydarzenia odbyło się już spotkanie, gdzie pojawili się m.in. Doda, Grzegorz Hyży i  Katarzyna Nosowska. Ich wspólne zdjęcie opublikowano na oficjalnym profilu wydarzenia na Instagramie.

Od ponad tygodnia zespół osób, który włączył się pro bono w organizacje koncertu z udziałem polskich artystów, pracuje intensywnie nad stworzeniem wydarzenia, które połączy wszystkich, przeciwstawi się mowie nienawiści, zatrzyma fale hejtu, wrogości i złych emocji. Polscy artyści chcą być ponad podziałami społecznymi i politycznymi i zjednoczyć swoich fanów — czytamy w treści posta.

Organizatorzy podkreślili, że chcą, aby koncert „Artyści przeciw nienawiści” miał charakter charytatywny, ale potrzebne są duże środki finansowe na jego organizację. Zaapelowali więc o pomoc.

Prosimy firmy, instytucje i ludzi dobrej woli o wsparcie. Nad kształtem koncertu pracują fantastyczni ludzie, doświadczone ekipy, które na co dzień tworzą największe wydarzenia w kraju. Opiekę artystyczną i reżyserską objął Bolesław Pawica — piszą i dodają: — Artyści zaangażowani w tę inicjatywę są otwarci na współpracę z mediami, dlatego zwracamy się do wszystkich stacji telewizyjnych o możliwość podjęcia współpracy, transmisji i promocji akcji. Tylko wspólny przekaz może zrealizować marzenia i idee, które przyświecają całemu koncertowi.

Artyści przeciw nienawiści: gdzie i kiedy koncert, kto wystąpi?

W koncercie „Artyści przeciw nienawiści” wystąpi wielu polskich artystów. Na oficjalnym profilu inicjatywy na Instagramie pojawiła się lista gwiazd, które chcą wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Są to m.in. Grzegorz Hyży, Margaret, Sarsa, Michał Szpak, Dawid Kwiatkowski, Cleo, Filip Lato, Natalia Szroeder czy Bajm.

Na ten moment nie wiadomo, gdzie i kiedy obędzie się koncert „Artyści przeciw nienawiści”. Jak poinformowała Doda w rozmowie z Radiem ZET, muzycy chcieliby zorganizować wydarzenie w Gdańsku. Niewykluczone też, że koncert będzie transmitowany w telewizji. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK