Zamknij

„Artyści przeciw nienawiści”: Edyta Górniak nie wystąpi na koncercie organizowanym przez Dodę

Redakcja
17.01.2019 15:38
Edyta Górniak Doda
fot. TRICOLORS/EAST NEWS, Mateusz Jagielski/East News

„Artyści przeciw nienawiści” to nazwa koncertu, który odbędzie się z inicjatywy Dody. Weźmie w nim udziału wielu polskich artystów. Piosenkarka zwróciła się m.in. do Edyty Górniak, którą na Instagramie zachęcała do wspólnej inicjatywy. Artystka w końcu odpowiedziała na apel Dody. Edyta Górniak potwierdziła, że nie wystąpi na koncercie „Artyści przeciw nienawiści”.

Koncert „Artyści przeciw nienawiści”: Edyta Górniak nie wystąpi

Edyta Górniak nie wystąpi na koncercie „Artyści przeciw nienawiści”. Piosenkarka poinformowała o swojej decyzji na Instagramie. Przypomnijmy, że to wyjątkowe wydarzenie jest pomysłem Dody, która zwróciła się wszystkich polskich artystów z prośbą o wspólną organizację specjalnego koncertu przeciw fali nienawiści i przemocy w Polsce. Zaapelowała także do Edyty Górniak.

Używanie chwili tak tragicznej dla nagłówków i kreowania siebie na bohatera, zanim jeszcze nawet pochowano Pana Prezydenta Adamowicza, jest wbrew mojej filozofii życiowej i w moim odczuciu na cienkiej granicy przyzwoitości ludzkiej. Teraz wszyscy powinniśmy raczej w zadumie i wewnętrznej ciszy oddać się Modlitwie o siłę i wsparcie dla dwojga osieroconych dzieci i ukochanej żony Świętej Pamięci Pana Prezydenta. Oczywiście każdy z Nas ma prawo przeżywać ten szczególny czas inaczej… — napisała Edyta Górniak.

„Artyści przeciw nienawiści”: gdzie i kiedy koncert, kto wystąpi?

W koncercie „Artyści przeciw nienawiści” wystąpi wielu polskich artystów. Na oficjalnym profilu inicjatywy na Instagramie pojawiła się lista gwiazd, które chcą wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Są to m.in. Grzegorz Hyży, Margaret, Sarsa, Michał Szpak, Dawid Kwiatkowski, Cleo, Filip Lato, Natalia Szroeder czy Bajm.

Zobacz także

Na ten moment nie wiadomo, gdzie i kiedy obędzie się koncert „Artyści przeciw nienawiści”. Jak poinformowała Doda w rozmowie z Radiem ZET, muzycy chcieliby zorganizować wydarzenie w Gdańsku. Niewykluczone też, że koncert będzie transmitowany w telewizji.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK