Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

A Fine Frenzy

A Fine Frenzy fot. A Fine Frenzy

A Fine Frenzy

Nazwa zespołu - A Fine Frenzy, oznacza natchnienie i zapożyczona została ze "Snu Nocy Letniej".

Alison Sudol to urodzona w 1984 roku wokalistka i pianistka, stojąca na czele zespołu A Fine Frenzy. Nazwa zespołu - A Fine Frenzy, oznacza natchnienie i zapożyczona została ze "Snu Nocy Letniej".

Historia A Fine Frenzy pełna jest przeobrażeń i przekształceń. Zaczyna się, gdy 18-letnia Alison pisze piosenkę „Almost Lover”, która stała się pierwszym singlem z debiutanckiej płyty „One Cell in the Sea”. Jako dobra uczennica, Sudol skończyła szkołę już w wieku 16 lat, a wkrótce potem założyła zespół. W wieku 18 lat opuściła go i zaczęła szukać ukojenia i inspiracji w grze na fortepianie. Wieczory stały się jej ulubioną porą dnia, kiedy to mogła godzinami grać i śpiewać.

Choć występy na żywo są jej pasją, Alison nie wyciągała A Fine Frenzy na światło dzienne w Los Angeles.

W roku 2006, wchodząc do studia w Burbank, niedaleko domu Alison, wspólnie z brytyjskim producentem Lukasem Burtonem (który pisał i produkował dla Paula McCartneya, Jamesa Blunta i Dido), zespół A Fine Frenzy rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim albumem dla Virgin Records/Capitol Music Group.

Do Alison i jej zespołu złożonego z kolegów Stephena LeBlanca (klawisze) i Daxxa Nielsena (perkusja), dołączyli podczas nagrywania znakomici muzycy: współproducent albumu basista Hal Cragin (Iggy Pop, Rufus Wainwright), wspólnie z obsypanym nagrodami aranżerem instrumentów smyczkowych, Davidem Campbellem (Beck); gitarzyści Dave Levita (Alanis Morrisette, Sinead O’Connor) i Michael Chavez (John Mayer, Five for Fighting) oraz perkusista Joey Waronker (Beck, R.E.M., Smashing Pumpkins).

Tak właśnie powstał pierwszy album A Fine Frenzy zatytułowany „One Cell in the Sea”.

źródło: EMI Music Poland (www.emimusic.pl)

oficjalna strona: www.afinefrenzy.com