Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

AIMEE ALLEN

AIMEE ALLEN fot. Wikimedia Commons

AIMEE ALLEN

kraj: USA

gatunek: rock, ska, indie pop

Aimee Allen (urodzona w 1982 roku w mieście Missoula, w Montanie) jest amerykańską piosenkarką oraz aktorką mieszkającą na stałe w Los Angeles. Aktualnie Aimee Allen współpracuje, jako wokalistka z grupą The Interrupters, przynależącą do Hellcat Records. Aimee w swojej muzyce prezentuje rozmaite style, nie ograniczając się na jednotorowym wydaniu. Dzięki temu fani na całym świecie z każdym jej albumem, kawałkiem czy singlem, odnajdują coś nowego. Artystka tworzy swoje dzieła muzyczne w stylu punk rock, ska punk, rap oraz indie pop. Jak widać jest to dość szerokie spektrum, jednak pod jej wydaniem, prezentuje one sobą niesamowity efekt końcowy. Wielka pasja, miłości do muzyki oraz gotowość do eksperymentowania z jej wykonaniem sprawiają, że dzieła Aimee Allen rozchodzą się w bardzo szybkim tempie, z roku na rok powiększając jej okazałą bazę zdeklarowanych fanów. Wyjątkowa barwa głosu, dynamizm oraz żywotność przebijająca się z każdą nutą i w każdej zwrotce sprawiają, że do utworów Aimee ciągle się wraca – one zwyczajnie się nie nudzą.

Kariera muzyczna Aimee nabrała rozmachu w 2002 roku za pomocą osoby Randy’ego Jacksona. To właśnie Jackson, jako pierwszy z profesjonalnego środowiska muzycznego poznał się na talencie Aimee i jej możliwościach, do dokonania prawdziwej rewolucji w muzycznym świecie. Efektem nowej współpracy miał być jej pierwszy album pod tytułem „I’d Start a Revolution If I Could Get Up in the Morning” (planowany na 2003 rok), producentami krążka byli Mark Ronson oraz Don Gilmore. Niestety album nigdy nie ujrzał oficjalnego światła dziennego, ponieważ w tym samym czasie między dwiema wytwórniami Electra Records oraz Atlantic Records zachodziła fuzja.

Aimee nie poddawała się jednak. W 2003 roku nagrała swój pierwszy soundtrack do serialu telewizyjnego „Ptaki Nocy”, a następnie nawiązała ścisłą współpracę z punkrockowym zespołem o nazwie Unwritten Law. Był to dla niej duży sukces, ponieważ wszystkie piosenki na albumie „Here’s to the Mourning” Unwritten Law były jej współautorstwa. Artystka wdała się wtedy również w burzliwy romans z wokalistą zespołu Scottem Russo, efektem poza wichurą uniesień był ich wspólny projekt muzyczny Scott & Aimee.

W 2007 roku Aimee nagrała piosenkę Cooties, która znalazła się w filmie Lakier do włosów. Allen angażowała się również politycznie. W trakcie wyborów prezydenckich 2008 w Stanach Zjednoczonych, wsparła swoim zaufaniem oraz doświadczeniem kandydaturę Rona Paula, poprzez nagranie dedykowanej piosenki „Unofficial Ron Paul Anthem”, ponadto dawała ona liczne koncerty w trakcie kampanii, a do samej piosenki nagrała teledysk.

Aimee Allen nie należy do osób, które spoczywają na dotychczasowych laurach, angażowała i angażuje się ona w wiele pobocznych projektów artystycznych. W kwietniu 2011 roku współpracowała z grupą Sublime With Rome, czego efektem był ich album „Yours Truly”. Swojego głosu użyczyła między innymi do piosenki „Safe and Sound” z tego krążka. W 2012 roku Allen śpiewała, jako wokalny suport na krążku Jimmy’ego Cliffa „Rebirth”, który zdobył nagrodę Grammy. Między 2012, a 2013 rokiem, partie wokalne Aimee znalazły się w wielu piosenkach Tima Armstronga, na jego projekcie „Tim, Timebomb and Friends.