Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Aerosmith

Aerosmith

Aerosmith

Od 40 lat Aerosmith tworzy definicję amerykańskiego rock’n’rolla. Zespół sprzedał ponad 100 milionów płyt i zdobył niezliczone nagrody.

Aerosmith to amerykański zespół rockowy. Gra dość charakterystyczną muzykę, będącą mieszanką hard rocka i bluesa. Sprzedali już ponad 150 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie.

Zespół powstał w Bostonie w 1970 roku. Grupę sformowali gitarzysta Joe Perry oraz basista Tom Hamilton. Stało się to po poznaniu wokalisty Stevena Tylera, perkusisty Joeya Kramera i gitarzysty Raya Tabano. W 1971 roku Raya Tabano zastąpił Brad Whitford. Rok później grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Columbia Records i 13 stycznia 1973 roku wypuściła swój debiutancki album - Aerosmith, który odniósł duży sukces sprzedając się w 2 milionach kopii. Po trasie koncertowej zespół nagrał swój drugi album Get Your Wings, wypuszczony w marcu 1974.

Jednak albumem, który ostatecznie ugruntował pozycję Aerosmith w czołówce najlepszych zespołów rockowych był Toys in the Attic, zawierający m.in. piosenkę Sweet Emotion. Następnym albumem zespołu był Rocks, wypuszczony 3 maja 1976 roku. Szybko sprzedał się w 4 milionach kopii i uzyskał status platynowego.

W 1977 roku zespół nagrał platynową płytę Draw the Line, a rok później wpłacił ponad 3 i pół tysiąca dolarów kaucji za uwolnienie 52 fanów, którzy złamali przepis niepalenia podczas koncertu w Fort Wayne. W 1994 zagrali na koncert w Polsce.
Kolejna płyta, Just Push Play, pojawiła się w sklepach w USA w marcu 2001 roku debiutując na 2. miejscu listy Billboardu.

W marcu 2004 roku ukazała się zaś następna płyta w dorobku grupy, zatytułowana Honkin' on Bobo. Jest to płyta w całości bluesowa.

Jesienią 2005 roku zespół zaprezentował album Rockin' The Joint (Live At The Hard Rock) - zapis koncertu z klubu The Joint, w Hard Rock Hotel w Las Vegas, ze stycznia 2002 roku.

Dokładnie rok później ukazała się kompilacja największych przebojów bostońskiego kwintetu - The Very Best Of: Devil's Got a New Disguise. Producentem The Very Best Of był Jeff Magid, a wśród 18 piosenek znalazły się m.in.: "Dude (Looks Like A Lady)", "Love In An Elevator", "Livin' On The Edge", "Cryin'", "Jaded", "Amazing", "Falling In Love (Is Hard On The Knees)" oraz "I Don't Want To Miss A Thing".

oficjalna strona: www.aerosmith.com