Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Afromental

Afromental fot. Afromental

Afromental

Afromental to zespół, który powstał z pasji i chęci stworzenia czegoś nowego na polskim rynku muzycznym.

Afromental to zespół, który powstał z pasji i chęci stworzenia czegoś nowego na polskim rynku muzycznym. To siedmiu młodych, pełnych energii i bardzo zdolnych chłopaków. Każdy z nich to wyrazista, ciekawa postać, jednak zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią zgraną grupę.

Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, pomieszanie funky, soul, R&B, hip-hopu oraz popu. Na ich debiutanckim albumie „The Breakthru” znalazły się bardzo energetyczne numery, ale nie zabrakło też nastrojowych ballad. Płyta otrzymała nominację do Fryderyków 2008 w kategorii - album roku hiphop/r’n’b.

W 2009 roku zespół wydał drugą płytę "Playing With Pop". Album zawiera 8 nowych utworów oraz jako bonus, debiutancki album "The Breakthru". Pierwszym singlem promującym "Playing With Pop" była piosenka Pray 4 Love, która pojawia się w filmie "Kochaj i tańcz". W czerwcu 2009 roku Afromental zostali laureatami Superjedynki w kategorii zespół roku.

W sierpniu 2010 roku grupa wystąpiła na Orange Warsaw Festival, gdzie zdobyła nagrodę Wow! Music Award.

Rok 2011 przyniósł nowy krążek formacji, zatytułowany "The B.O.M.B.". Album dotarł do 17. miejsca OLiS i otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii album roku hip hop/r&b/reggae.

Afromental tworzą:Wojtek „Łozo” Łozowski (wokal), Aleksander Milwiw-Baron (gitara),Tomasz Lach (Tomson) (wokal), Tomek Torres (perkusja), Bartosz Śniadecki - Śniady (klawisze), Wojtek Witczak – Lajan, Grzegorz Dziamka - Dziamas (przeszkadzajki)

strona oficjalna: www.afromental.com