Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Afromental

Afromental fot. Afromental

Afromental

Afromental to zespół, który powstał z pasji i chęci stworzenia czegoś nowego na polskim rynku muzycznym.

Afromental to zespół, który powstał z pasji i chęci stworzenia czegoś nowego na polskim rynku muzycznym. To siedmiu młodych, pełnych energii i bardzo zdolnych chłopaków. Każdy z nich to wyrazista, ciekawa postać, jednak zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią zgraną grupę.

Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, pomieszanie funky, soul, R&B, hip-hopu oraz popu. Na ich debiutanckim albumie „The Breakthru” znalazły się bardzo energetyczne numery, ale nie zabrakło też nastrojowych ballad. Płyta otrzymała nominację do Fryderyków 2008 w kategorii - album roku hiphop/r’n’b.

W 2009 roku zespół wydał drugą płytę "Playing With Pop". Album zawiera 8 nowych utworów oraz jako bonus, debiutancki album "The Breakthru". Pierwszym singlem promującym "Playing With Pop" była piosenka Pray 4 Love, która pojawia się w filmie "Kochaj i tańcz". W czerwcu 2009 roku Afromental zostali laureatami Superjedynki w kategorii zespół roku.

W sierpniu 2010 roku grupa wystąpiła na Orange Warsaw Festival, gdzie zdobyła nagrodę Wow! Music Award.

Rok 2011 przyniósł nowy krążek formacji, zatytułowany "The B.O.M.B.". Album dotarł do 17. miejsca OLiS i otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii album roku hip hop/r&b/reggae.

Afromental tworzą:Wojtek „Łozo” Łozowski (wokal), Aleksander Milwiw-Baron (gitara),Tomasz Lach (Tomson) (wokal), Tomek Torres (perkusja), Bartosz Śniadecki - Śniady (klawisze), Wojtek Witczak – Lajan, Grzegorz Dziamka - Dziamas (przeszkadzajki)

strona oficjalna: www.afromental.com