Agnes

Agnes

Agnes

Agnes Carlsson, szwedzka wokalistka urodzona w 1988 roku w Vänersborgu.

W 2008 roku Agnes zmieniła management, wkrótce potem zmieniła również wytwórnię płytową. Roxy Recordinngs jest małą, ale wszechstronna wytwórnią, która daje Agnes pełne wsparcie. W tym samym czasie Agnes nawiązała współpracę z autorem i producentem Andersem Hanssonem. Połączenie elektronicznego brzmienia kompozycji Hanssona i ujmującego głosu Agnes dało niesamowity, wręcz iskrzący efekt. Pierwszy singiel „Love, Love, Love” został zgłoszony do "Melodifestivalen" – bardzo popularnego w Szwecji konkursu, który jest jednocześnie preselekcją do konkursu Eurowizji.

Agnes w krótkim czasie wydała dwa albumy i zagrała trzy trasy koncertowe w rodzinnej Szwecji. Zimą 2007 roku Agnes wzięła udział w show „ABBA Christmas Edition” wystawianego w hali Annexet w Sztokholmie. Doskonaliła swoje umiejętności w pisaniu piosenek. Wzięła również udział w kampanii świątecznej dla sieci MQ, nagrywając wspólnie z Månsem Zelmerlöwem piosenkę “All I Want For Christmas”, która dotarła na szczyt zestawienia sprzedaży. Na jesieni 2008 roku Agnes zasiadła w jury telewizyjnego show "Körslaget" (bitwa chórów), gdzie jej zadaniem jako jurora było wybranie członków chóru spośród kandydatów z jej rodzinnego Vänersborgu.

Zanim ukazał się nowy album, Agnes miała kilka miesięcy na odpoczynek po kilku bardzo intensywnych latach i czas – jak to sama określiła - nadrobić zaległości. Spędziła ten czas z rodziną i przyjaciółmi oraz dokończyła przerwana naukę.

Agnes jest współautorką trzech utworów z najnowszego albumu, włącznie z ostatnim singlem - „Release Me”. Klip do tej piosenki na MSN obejrzało w pierwszym tygodniu od premiery ponad 45 000 internautów. Różnica pomiędzy młodą, nieśmiałą dziewczyną, która w 2005 roku jako pierwsza kobieta wygrała Idola i dzisiejszą, pewną siebie, choć nadal skromną gwiazdą jest uderzające.

„Myślę, że dorosłam do mojej roli. – przyznaje Agnes – Na początku była to po prostu zabawa, choć ciężko było mi zrozumieć, dlaczego ludzie tak bardzo interesują się moją osobą. Nie znałam showbiznesu tak dobrze. Dziś jest mi łatwiej. Przyzwyczaiłam się do tego, że jestem w centrum zainteresowania i mam znacznie więcej do powiedzenia.”

oficjalna strona: agnescarlsson.se