Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska

Charyzmatyczna wokalistka rockowa, felietonistka, jurorka w programie 'Mam Talent'.

Agnieszka Chylińska debiutowała w ’95 roku na Festiwalu w Opolu jako wokalistka jednego z najlepszych rockowych zespołów ubiegłej dekady, grupy O.N.A. Po ośmiu latach działalności, na którą złożyło się pięć studyjnych płyt (wszystkie zyskały status złotych i platynowych), zespół rozpadł się, a Agnieszka postanowiła kontynuować swoją rockową drogę w założonej przez siebie grupie „Chylińska.”

Jednak po wydaniu płyty „Winna”, która miała swoją premierę w 2005 roku, zespół przestał istnieć, a Agnieszka zdecydowała się zniknąć z muzycznego rynku, by założyć rodzinę. Artystka znana ze swojego charakterystycznego głosu i kontrowersyjnych wypowiedzi, nazywana przez wielu ikoną polskiego rocka, powróciła po pięciu latach przerwy wraz z nowym materiałem, współtworzonym ze znanym producenckim teamem Planem B.

Płyta „Modern Rocking” zaskoczyła swoim nowoczesnym popowym brzmieniem zarówno fanów dotychczasowej twórczości artystki, jak i tych, którzy po jej wcześniejsze płyty nigdy wcześniej nie sięgali. Wśród wielu głosów sprzeciwu jak i aprobaty dla nowego kierunku muzycznego i wizerunkowego artystki, Agnieszka Chylińska udowodniła jednak, że bez względu na nurt muzyczny uprawiany przez nią w danym momencie, prezentuje ona zawsze muzykę na najwyższym poziomie zarówno pod względem kompozycji, produkcji jak i możliwości wokalnych, które w przypadku najnowszej płyty okazują się być nieograniczone.

Płyta Modern Rocking okazała się wielkim sukcesem, już przed premierą zyskując pułap Złotej Płyty, zaś po 3 tygodniach Platynowej Płyty.

Poza działalnością artystyczna, Agnieszka jest jurorką największego hitu telewizyjnego MAM TALENT w TVN.

Prywatnie, szczęśliwa mam 4-letniego Rysia, obecnie oczekuje drugiego dziecka.

oficjalna strona Agnieszki: chylinska.com