Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Akcent

Akcent

Akcent

Rumuński zespół grający muzykę pop i dance.

Akcent - rumuński zespół grający muzykę pop i dance. Grupa powstała w 1999 roku. Formację stworzył Adrian Claudiu Sana, który był DJ-em w radiu Contact. Do Adriana dołączyła Ramona Barta, we współpracy, z którą powstał album "Senzatzia"("Sensation"). Singiel z tego albumu, "Last summer" podbił rumuńskie listy przebojów.

W 2001 roku radykalnie zmieniła się koncepcja zespołu, w skład którego mieli odtąd wchodzić sami mężczyźni. Zmieniła się również muzyka zespołu Akcent. Powstał wtedy krążek "In bright colours", który niebawem zyskał status platynowej płyty.

Dwa lata później ukazał się kolejny album zespołu zatytułowany "100 BPM", co było nawiązaniem do pulsu człowieka w trakcie pocałunku. Single promujące ten krążek to m.in. "Rouse Bouquet" i "Soul Mate". W 2004 roku grupa podpisuje kontrakt z wytwórnią Media Records Italy. W tym samym roku pojawia się najnowszy album zespołu "Poveste de viata"("Life story").

W 2005 roku ukazuje się przełomowy dla zespołu album zatytułowany "S.O.S.". Krążek ten przyniósł grupie międzynarodową sławę, zaś singiel "Kylie" zajął pierwsze na listach przebojów m.in. Holandii, Francji, Grecji, Finlandii czy Turcji. Rok później ukazała się kolejna płyta zespołu "French kiss with Kylie", która zawierała takie przeboje jak "JoKero", "French kiss", czy "Kylie".

W 2007 roku na rynku ukazuje się płyta, która stylistyka nawiązuje do lat 80-tych - "King of disco". W 2009 roku ukazał się najnowszy krążek zespołu "True Believers".

oficjalna strona: www.akcentonline.com