Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Alain Ho

Alain Ho fot. facebook.com/pg/djyellowmusic/

Alain Ho

kraj: Francja

gatunek: muzyka elektroniczna

Alain Ho jest to francuski Dj, tworzący swoje dzieła pod pseudonimem Dj Yellow. Na świecie istnieje niewielu artystów zajmujących się muzyką elektroniczną tego samego kalibru, co on. Ho prze do przodu w elektronicznej przestrzeni muzycznej, z roku na rok coraz mocniej ugruntowując swoją pozycję. Czyni to od dekad! Zestawia się go z takimi legendami, jak Mike Oldfield (razem ze stosowaniem różnorodności bębnów w swojej wersji muzyki elektronicznej), czy James Holden. Wizytówką Alaina jest jego hipnotyczny rodzaj techno oraz wyjątkowo głęboki house. Jego dzieła muzyczne zapewniają mu w pełni zasłużony respekt oraz zjednują pod banderą Dj’a Yellow, coraz to większe rzesze entuzjastów muzycznych. W muzyce Alaina da się odnaleźć wiele melancholijnych wątków, które pozwalają cieszyć się jego kawałkami na wielu poziomach emocjonalnych. Jako Dj Yellow, Alain Ho jest prawdziwym mistrzem w tworzeniu melodii oraz wyjątkowego nastroju melodycznie rozlewającego się w moc, która jednocześnie hipnotyzuje oraz daje energię do działania.

W 1979 roku Alain Ho mając 13 lat kupił swój pierwszy winyl. Moment ten można uznać za przełomowy w jego życiu, ponieważ to właśnie dzięki niemu przyszłość zdobyła nowego Dj’a.  Pierwsze decki pożyczone od brata oraz dźwięki Jamesa Browna, Barry’ego White’a oraz kilku bardziej „obskurnych” artystów, zainspirowała Alaina do wydobycia się z paryskiego getto, porzucenie biedy i wyrobienie sobie nazwiska w świecie.

Jego pełne zdeklarowanie na cel oraz miłość i pasja, w każdym działaniu wiążącym się z muzyką, szybko zdobyła mu popularność, dzięki czemu stał się on stałym gościem w kilku czołowych paryskich hot spotach jak: klub Bain Douche, czy Chez Roger Boite Funk (pierwszy klub hip-hopowy w Paryżu). Jego imię szybko rozprzestrzeniło się po Paryżu, jak pożar lasu, zdobywając mu przydomek Hip Hopowy Dj – jest to ważne, ponieważ Ho był jednym z pierwszych, którzy rozpoznali oraz docenili niesamowity potencjał drzemiący we francuskim rapie.

W latach 90 – tych nastąpił drugi punkt zwrotny w karierze Alaina. Po spotkaniu na imprezie Chrisa (Bob Sinclair), Alain zbudował sobie grunt do wyjścia dalej w świat ze swoją muzyką. Lokalna sława przestała mu wystarczać, chciał więcej, głośniej i lepiej trafiać do szerszej społeczności, by móc się bardziej rozwinąć w tym co robi. Obierając sobie taką filozofię za modus operandi, nowi partnerzy stworzyli w 1993 roku Yellow Productions. Początkowo miała ona wydźwięk undergroundowy i pozwalała Alainowi na dotarcie swojej jakości i persony muzycznej, jednak z czasem stała się żywym, dynamicznym przekaźnikiem dla zróżnicowanej muzyki elektronicznej.

Z Yellow Productions współpracowali takie sławy jak: Dimitri From Paris, Kid Loco, Bang Bang, Joe Claussel, Salome de Bahia oraz oczywiście Bob Sinclar, wszyscy oni razem z Alainem pozwolili nadać kształt, jaki muzyka francuska przybrała dzisiaj.

Po przeszło dekadzie współpracy oraz wzajemnego wspierania się, Alain postanowił pójść krok dalej zakładając Poussez Music w 2003 roku – prawdziwe ujście dla swojej unikalnej wizji muzycznej, z której szeroko korzystali jego znajomi, tacy jak: King Britt, Kenny Larkin, czy Josh Wink

W 2007 roku Poussez Music wybuchła jak gwiazda w świecie muzyki, dając fanom 3 unikalne projekty:

- Allienation (wersje instrumentalne)

- Intermission (wersje wokalne)

- Paule (wersje non-dance)

Alain Ho kontynuuje rozprzestrzenianie swojej muzycznej magii na cały świat, będąc jednym z czołowych wyborów wszystkich klubowiczów oraz artystów kształtujących samo „pojęcie” muzyki elektronicznej. Jego muzyka to przygoda, obok której nie można przejść obojętnie.