Alcazar

Alcazar

Alcazar

Alcazar to szwedzki zespół grający muzykę disco.

Alcazar to szwedzki zespół grający muzykę disco. Grupa została założona w 1998 roku, przez trzech muzyków: Anreasa Lundstedta, (właściwie Björn Helge Andreas Lundstedt, urodzony 20 maja 1972 w Uppsali), Tess Merkel (właściwie Therese Merkel, urodzona 18 kwietnia 1970 w Nykoping) oraz Annikafiore Kjaergaard (ur. 18 maja 1971 w Bjarnum).

W Szwecji dużym sukcesem okazał się już ich pierwszy singiel „Shine On”, ale to dzięki przebojowi „Crying At The Discoteque” stali się sławni zarówno w całej Europie jak i w Stanach Zjednoczonych, Australii, Japonii czy Brazylii.Obie piosenki uświetniły debiutancki album grupy - „Casino”. Późniejsza edycja płyty zawierała również znany cover grupy The Human League „Don't You Want Me”. W grudniu 2002 roku, zespół stał się kwartetem, bowiem dołączył do niego, urodzony 24 czerwca 1974 w Borås, Magnus Carlson. W tym składzie grupa wydała swój drugi krążek „Alcazarized”, który w Szwecji ukazał się w 2003 roku, a rok później doczekał się wydania światowego. Pochodzący z tej płyty utwór „Someday” został motywem przewodnim Gay Pride 2003 w Sztokholmie.

Rok 2004 przyniósł grupie ogromny sukces, który zawdzięcza piosence „This Is The World We Live In”. W Szwecji dużą popularnością cieszyły się również piosenki „Physica”, „Dancefloor Deluxe” oraz „Here I Am”. Jesienią 2005 roku zespół postanowił zrobić przerwę w swojej działalności, a członkowie poświęcili się indywidualnym zajęciom. Andreas występował w musicalu „Saturday Night Fever”, a Tess zajęła się profesjonalną grą w pokera. W 2007 zespół znów zaczął wspólnie występować.

W styczniu 2008 roku nagrał singiel „We Keep On Rockin”. Fani najwidoczniej nie zapomnieli o zespole, ponieważ nowa piosenka szybko stała się hitem, a po tygodniu obecności na rynku uzyskała status złotej. Po udanym powrocie, w marcu 2009 roku grupa wydała kolejny, dwupłytowy album „Disco Defenders”. Na pierwszej płycie znalazły się nowe piosenki: m.in. wspomniana „We Keep On Rockin”, „Burning”, „Stay the Night”. Na drugiej grupa przypomina swoje najlepsze przeboje, a wśród nich oczywiście „Crying at the Discoteque" oraz „This Is The World We Live In” Utwór „Stay the Night” pretendował w Szwecji do udziału w konkursie Eurowizji.

oficjalna strona: www.alcazarworld.com