Teraz gramy

Alex Agore

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Alex Agore

kraj: Niemcy

gatunek: house

Alex Agore to niemiecki muzyk oraz producent house’owy, który od 2000 roku uświetnia chillową scenę muzyczną na całym świecie. Jego wysmakowane łączenie beatów z minimalizmem wokalnym, powołuje do życia utwory potrafiące przeniknąć słuchającego do samej głębi. Każda nuta i dźwięk jest tutaj dokładnie przemyślany w efekcie, czego całość stanowi perfekcyjny wyraz muzycznej wizji oraz niepowtarzalną melodyczną podróż. Wymiar deep house’u jaki prezentuje w swojej twórczości Agore, powraca do korzeni tego gatunku. Nie dziwi wtedy, że grono jego fanów na całym świecie nieustannie się powiększa, a każdy występ na żywo jest oblegany.

Chociaż Alex zaczął tworzyć w 2000 roku to jego twórczość ginęła na tle innych artystów z tego okresu. Jednak mimo początkowych trudności Agore nie poprzestawał w wysiłkach, nawiązując współpracę z wieloma Dj’ami zarówno przy swoich indywidualnych projektach, jak i pomagając innym artystom przy tworzeniu ich hitów. W wywiadach Alex przyznaje, że jego zafascynowanie housem zaczęło się koło 88 roku, kiedy to wydawał wszystkie dodatkowe pieniądze na zakup nowych płyt marząc, że któregoś dnia będzie nagrywał własne. Agore nie traktuje się jako Dj’a, jego głównym polem działań jest produkcja. Proces produkcyjny to w jego wykonaniu metoda prób i błędów – nie ma tutaj jednej jasno określonej strategii. Alex w wielu wypadkach działa intuicyjnie ufając, że jego wyczucie muzyczne doprowadzi go do finalnej wersji kompozycji, nad którą aktualnie pracuje. Każdy projekt jest cały czas otwarty – aż do momentu, kiedy artysta nie wyczuje, że nic więcej nie jest w stanie już dodać do jego istoty.

Alex należy do dość skrytych osób – udziela mało wywiadów i praktycznie nie pozuje do zdjęć. Stan ten argumentuje swoją chęcią do maksymalnego skupienia się na robieniu muzyki, a nie bycia rozpraszanym przez ustawiczne ingerowanie w jego prywatne sprawy. Tworząc swoje produkcje odkrywa on część swojej duszy, z którą słuchający mogą się utożsamiać.

Wśród deep house’owych wpływów na twórczość Alexa można wymienić takie labele jak: Inner Sense, Kool Vibe, Washerman oraz Sunny Galaxy. Agore większość swoich kawałków zamieszcza na serwisie Soundcloud. Jak sam przyznaje, jeśli kawałkowi nie uda się zostać wydanym, to dalej będzie istniał w sieci (w której nic nie ginie) i może wcześniej czy później znajdzie drogę do serca określonego słuchacza. Ilość utworów jaką tworzy artysta jest wręcz kolosalna. Całość jego dyskografii stanowi bogaty zbiór, w którym każdy fan house’u znajdzie dla siebie coś wartościowego.

Alex Agore to artysta obok twórczości, którego nie można przejść obojętnie.