Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 9006, ID obiektu: 9042

Aloe Blacc

Aloe Blacc

Aloe Blacc

Wszystko o amerykańskim, soulowym wokaliście - bio, kariera, działalność charytatywna, trasy koncertowe, dyskografia

Blacc Aloe

kraj: USA

gatunek: soul

Egbert Nathaniel Dawkins III (urodzony 7 stycznia 1979 roku w Kalifornii), znany lepiej, jako Aloe Blacc to wybitny amerykański artysta soulowy, wokalista, songwriter, aktor, producent muzyczny oraz businessman. Blacc udziela się praktycznie w każdej sferze muzycznej czerpiąc inspirację do swojej pracy oraz rozwijając swoją stale powiększającą się dyskografię. Jest on artystą wyjątkowego kalibru uznanym w środowisku muzycznym za swój niesamowity talent oraz pełne zdeklarowanie w stosunku do muzyki.

Dorastając w Laguna Hills w Kalifornii, rozpoczął swoją przygodę muzyczną, grając na wypożyczonej trąbce, będąc zaledwie w trzeciej klasie. Moment oraz możliwość zakupu pierwszej, własnej trąbki był dla niego przełomowy, jak sam powiedział w wywiadzie z 2010 roku: „…teraz byłem zmuszony do potraktowania tego poważnie…”. Drugim znamiennym momentem było zetknięcie się młodego Blacca z (w czwartej klasie) muzyką LL Cool J’a – który Blacc sam określa, jako „hip-hopowy moment swojego życia”. Te dwa doświadczenia bardzo odbiły się na młodym artyście, zarysowując powoli jego przyszłą ścieżkę kariery. Aloe w 2001 roku ukończył studia na uniwersytecie kalifornijskim.

Wczesny okres kariery muzycznej Blacca przypada na rok 1995 kiedy wespół z hip-hopowym producentem Exilem utworzył pierwszą grupę Emnon. Nazwa grupy jest znamienna, ponieważ od tyłu oznacza no name (bez nazwy), co było zainspirowane jednym z tytułów piosenki Dizzy’ego Gillespie. Razem z żywymi bitami oraz wstawkami jazzowymi, Emnon szybko stali się rozpoznawalni na scenie undergroundowego indie rapu. Swoją  pierwszą mix taśmę wydali w 1996 roku. W trakcie swojej działalności wypuścili trzy albumy:

  • Steps Through Time (2001), 
  • Imaginary Friends (2002),
  • The Waiting Room (2005).

Czwarty album Bird's Eye View,  został ukończony, ale nigdy nie doczekał się wydania.

Chociaż współpraca z Emnon należała do głównych projektów Blacca, w czasie wspólnej działalności równolegle angażował się on w poboczne inicjatywy muzyczne, jak współpraca z kolektywem Lootpack oraz francuską grupą jazzową Jazz Liberatorz.

Solowa kariera muzyczna Blacca nabrała rozpędu w 2003 roku. W 2006 został on dostrzeżony przez Chrisa Manaka, gdy usłyszał, co Blacc ma do zaoferowania swoją muzyką, momentalnie zaproponował kontrakt na jego krążek Shine Through. To właśnie ten album pozwolił Blaccowi na przebicie się do wielkiego świata muzyki i bycia rozpoznawalnym. W 2006 roku Blacc był przede wszystkim skupiony na pisaniu piosenek, bo jak sam przyznaje „doszedłem do wniosku, że muszę dokształcić się w pisaniu, by być w stanie tworzyć lepszy hip-hop”

Shine Through doczekało się wyjątkowego uznania na całym świecie, ugruntowując pozycję Blacca, jako wyjątkowego artysty, po którym można się sporo spodziewać. Każdy następny album okazywał się majstersztykiem. W efekcie Aloa był angażowany do wielu pobocznych projektów, nie tylko muzycznych oraz współpracował z czołowymi nazwiskami ze świata muzyki i show-biznesu.

Dyskografia Blacca należy do wyjątkowo rozbudowanych jak na zaledwie 10 lat profesjonalnej działalności w przestrzeni muzycznej. Artysta nie ogranicza się jedynie do studia nagrań pojawiając się często na różnorodnych koncertach, festiwalach, w filmach, telewizji oraz prowadząc szeroko zakrojoną działalność charytatywną.

Aloe Blacc

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Good Things Album 1
Dokument Lift Your Spirit Album 1