Ameerah

Ameerah

Ameerah

Ameerah, właściwie Ameerah El Ouiglani, jest belgijska wokalistką, zajmującą się muzyką z kręgu electro pop

Ameerah, właściwie Ameerah El Ouiglani, jest belgijską wokalistką, zajmującą się muzyką z kręgu electro pop. Obecnie zwojowała światowe listy przebojów singlem The Sound Of Missing You pochodzącym z płyty o tym samym tytule.

W żyłach wokalistki płynie mieszanka krwi belgijskiej, algierskiej i tunezyjskiej. Jej imię, Ameerah, po arabsku oznacza księżniczkę. Z muyką jest związana od dzieciństwa – śpiewać zaczęła w wieku trzech lat, a pierwszy raz przed publicznością wystąpiła, kiedy miała sześć lat. Ponadto skończyła szkołę muzyczną, intensywnie uczestniczyła też w lekcjach tańca. Pierwszą nagrodę muzyczną wygrała podczas konkursu na sceniczny performance, mając wtedy 14 lat.

W 2003 roku wzięła udział w belgijskiej edycji Idola i szybko stała się najpopularniejszą uczestniczką programu. Niedługo po emisji telewizyjnego show podpisała kontrakt z miejscową wytwórnią fonograficzną (miała wtedy 20 lat) i nagrała dwa single. Jednak po pewnym czasie rozwiązała umowę z powodu różnic artystycznych i zaczęła współpracować z amerykańską HighClazz Music Entertainment.

Od 2008 roku Ameerah wiele podróżowała, dzięki czemu mogła nawiązać sporo cennych kontaktów w świecie muzycznego show biznesu, m.in. poznała Red Ona, który jest odpowiedzialny za sukces Akona, Lady GaGi, Souldiggaza, z którym współpracuje Beyoncé i Missy Elliott, Jorgena Elofssona (Britney Spears, Kelly Clarkson) oraz z duet Airborn, który w karierze pomagał Celine Dion i Westlife. Airborn pomógł również Ameerah w wypromowaniu jej najnowszego singla. Utwór szybko wpada w ucho, dzięki melodii łączącej elementy dance’owe z popem i muzyką urban.

Artystka krąży między Szwecją, którą nazywa mekką muzyki pop, a Stanami Zjednoczonymi, w których powstają najlepsze brzmienia urban na świecie. Ameerah zajmuję się również pisaniem tekstów do piosenek.

profil na MySpace: www.myspace.com/ameerahmusic