Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ameerah

Ameerah

Ameerah

Ameerah, właściwie Ameerah El Ouiglani, jest belgijska wokalistką, zajmującą się muzyką z kręgu electro pop

Ameerah, właściwie Ameerah El Ouiglani, jest belgijską wokalistką, zajmującą się muzyką z kręgu electro pop. Obecnie zwojowała światowe listy przebojów singlem The Sound Of Missing You pochodzącym z płyty o tym samym tytule.

W żyłach wokalistki płynie mieszanka krwi belgijskiej, algierskiej i tunezyjskiej. Jej imię, Ameerah, po arabsku oznacza księżniczkę. Z muyką jest związana od dzieciństwa – śpiewać zaczęła w wieku trzech lat, a pierwszy raz przed publicznością wystąpiła, kiedy miała sześć lat. Ponadto skończyła szkołę muzyczną, intensywnie uczestniczyła też w lekcjach tańca. Pierwszą nagrodę muzyczną wygrała podczas konkursu na sceniczny performance, mając wtedy 14 lat.

W 2003 roku wzięła udział w belgijskiej edycji Idola i szybko stała się najpopularniejszą uczestniczką programu. Niedługo po emisji telewizyjnego show podpisała kontrakt z miejscową wytwórnią fonograficzną (miała wtedy 20 lat) i nagrała dwa single. Jednak po pewnym czasie rozwiązała umowę z powodu różnic artystycznych i zaczęła współpracować z amerykańską HighClazz Music Entertainment.

Od 2008 roku Ameerah wiele podróżowała, dzięki czemu mogła nawiązać sporo cennych kontaktów w świecie muzycznego show biznesu, m.in. poznała Red Ona, który jest odpowiedzialny za sukces Akona, Lady GaGi, Souldiggaza, z którym współpracuje Beyoncé i Missy Elliott, Jorgena Elofssona (Britney Spears, Kelly Clarkson) oraz z duet Airborn, który w karierze pomagał Celine Dion i Westlife. Airborn pomógł również Ameerah w wypromowaniu jej najnowszego singla. Utwór szybko wpada w ucho, dzięki melodii łączącej elementy dance’owe z popem i muzyką urban.

Artystka krąży między Szwecją, którą nazywa mekką muzyki pop, a Stanami Zjednoczonymi, w których powstają najlepsze brzmienia urban na świecie. Ameerah zajmuję się również pisaniem tekstów do piosenek.

profil na MySpace: www.myspace.com/ameerahmusic