Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 9126, ID obiektu: 9162

Amellia

Amellia

Amellia

Amellia

Amellia to połączenie popowych i rockowych brzmień z delikatnym i zmysłowym głosem wokalistki, Małgosi Szymańskiej.

Amellia to połączenie popowych i rockowych brzmień z delikatnym i zmysłowym głosem wokalistki, Małgosi Szymańskiej.

Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków legnickiej grupy Kto To : Jerzego Delwo (bas), Sławomira Szudrowicza (gitara), Daniela Jarzębaka (gitara), Bartosza Woźniaka (bębny) oraz Adama Rorata (klawisze).

Małgorzata Szymańska, czyli kobieca część Amellii to 28-letnia, warszawska wokalistka. W latach 2000-2004 uczęszczała do Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie. Ukończyła wydział wokalny (spektakl dyplomowy 'Trzeba marzyć' w reż. Artura Barcisia w teatrze Ateneum w Warszawie).

Od 2003 roku współpracuje z teatrem muzycznym Roma w Warszawie i śpiewa w zespole wokalnym Five Lines. Brała udział w przedstawieniach Grease, Miss Saigon,Koty,Akademia Pana Kleksa oraz Upiór w Operze. Od kilku lat pracuje przy nagraniach reklam i dubbingów do bajek telewizyjnych i kinowych .

Premierowe, a jednocześnie świąteczne nagranie Amellii - Pocztówka na Święta znalazło się na ubiegłorocznej muzycznej edycji Pocztówce do Św. Mikołaja (Dream Music, 2008).
Debiutancką płytę, która jest zapowiadana na przełom roku 2009/2010, zwiastuje piosenka 'Moje Niebo', będąca wiodącym utworem filmu 'Prawdziwa Historia Kota W Butach'.

źródło: Dream Music

Amellia

fot. www.dreammusic.pl

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Moje niebo Album 1