Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 35311, ID obiektu: 35469

Angela McCluskey

Angela McCluskey

Angela McCluskey

Szczegóły z kariery muzycznej artystki - bio, rozwój, trasy koncertowe, dyskografia, single

McCluskey Angela

kraj: Wielka Brytania

gatunek: rock folk

Angela McCluskey (urodzona 12 marca 1963 roku w Glasgow w Wielkiej Brytanii) jest szkocką wokalistką oraz autorką tekstów z ciekawym doświadczeniem muzycznym. Jest to była wokalistka, dwóch znaczący zespołów wykonujących rockowy folk – Wild Colonials oraz francuskiej grupy Telepopmusik. Angela śpiewa alternatywnego rocka z dużą domieszką popu oraz R&B. Stanowi to ciekawą mieszankę wartą umieszczenia w każdej domowej dyskografii.

Początki kariery Angeli datuje się na 1992 rok, kiedy to razem ze swoim przyjacielem Sharkiem, założyła zespół Wild Colonials. Wild Colonials nie był zamierzonym tworem – powstał on w trakcie jam session, w Irlandzkim barze w Hollywood zwanym Cafe Beckett. Angela razem z grupą innych muzyków, zorganizowała wieczór muzyczny dla pokazania umiejętności swojego przyjaciela Sharka, który w tym czasie przeniósł się do Los Angeles. Wieczór ten miał za zadanie pomóc Sharkowi poznać nowy ludzi, w efekcie przerodził się w regularny gig nowej grupy. Razem z Angelą występowali między innymi tacy artyści jak: Paul Cantelon, Dave King, Vivian Campbell (z Def Leppard) oraz kilku przedstawicieli koncertowej świty Leonarda Cohena. Wild Colonials pozwoliły Angeli na dopracowanie swojej maniery wokalno – muzycznej, dając jej niezbędne doświadczenie, by wypłynąć na szersze muzyczne wody.
Mimo iż nie zdobyli żadnej nagrody, Wild Colonials mogą pochwalić się nominacją do nagrody Grammy w 2004 roku.

Telepopmusik powstał w 1997 roku z inicjatywy trzech francuskich muzyków i producentów – Christopha Hetiera, Fabrica Dumonta oraz Stephana Haera, którzy wydając utwór Sonic 75, bardzo szybko zdobyli międzynarodową sławę. Przy tworzeniu ich dzieł muzycznych i rozwoju grupowej dyskografii, szczególną rolę odegrała Angela McCluskey, która wykonywała większość partii wokalnych. Współpraca z Telepopmusik pozwoliły Angeli spojrzeć, na swoją twórczość z innej perspektywy oraz realizować swój talent na nowych polach. W odróżnieniu do Wild Colonials, Telepopmusik skupiało się na innej mieszance muzycznej, eksperymentując w swoich dziełach z popem, techno, hip hopem, ambientem oraz dużą dawką muzyki elektronicznej.

Angela McCluskey