Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska fot. Sony Music Entertaiment Poland

Ania Dąbrowska

kraj: Polska

gatunek: pop

Kilka historii na ten sam temat - tak w skrócie można opisać Anię Dąbrowską. Wszystko sprowadza się do muzyki.

Artystka specjalizuje się w muzyce pop, soul i jazz. Swoją przygodę muzyczną zaczęła już w latach najmłodszych, uczęszczając do szkoły muzycznej oraz biorąc udział w różnych konkursach. Punktem kulminacyjnym w początkach jej kariery był udział w programie Idol w 2002 roku, w którym zajęła 8. miejsce.

Jej pierwszy album "Samotność po zmierzchu" ukazał się w 2004 roku. Dzięki przebojom "Tego chciałam", "Charlie Charlie" czy "Inna", płyta zdobyła status złotej płyty. Posypały się nagrody, pojawiły się kolejne albumy: "Kilka historii na ten sam temat" oraz "W spodniach czy w sukience" z 2008, nad którą pracował m.in. Leszek Możdżer. W 2010 roku Ania Dąbrowska zmierzyła się z legendą piosenek filmowych. Album zatytułowany 'Ania Movie' zawiera piosenki tak odległe stylistycznie i czasowo jak 'Sounds of Silence' Simona & Garfunkela, 'Strawberry Fields Forever' The Beatles, 'Bang Bang' Sonny & Cher i 'Silent Sigh' Badly Drawn Boy. Album wyprodukował Kuba Galiński, multiinstrumentalista z zespołu Ani, który chrzest bojowy przeszedł produkując dwie EPki artystki ('W Spodniach, Czy W Sukience' i 'Nigdy Więcej Nie Tańcz Ze Mną'), a materiał zmiksował Bogdan Kondracki. Zespół Ani w nagraniach wsparło też grono znakomitych gości, z Zespołem Smyczkowym Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Adama Sztaby na czele.

"Bawię się świetnie" to najnowszy krążek Ani. Album ukazał  się 19 października 2012 roku. Płyta to 10 piosenek opowiadających o współczesnej kobiecie i samotności w wielkim mieście.

strona oficjalna: www.aniade.pl