Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Anjani Thomas

Anjani Thomas fot. Wikimedia Commons

Anjani Thomas

kraj: USA

gatunek: jazz, soul

Anjani Thomas (urodzona 10 lipca 1959) to amerykańska pianistka, kompozytorka oraz wokalistka znana między innymi ze swojej współpracy z takimi gwiazdami jak Leonard Cohen, Carl Anderson, Frank Gambale oraz Stanley Clarke. Swoją solową karierę Anjani rozpoczęła w 2000 roku.

Urodzona w Honolulu na Hawajach Thomas od najmłodszych lat uczyła się gry na gitarze, pianinie oraz śpiewu. Po skończeniu Berklee College of Music przeniosła się do Nowego Yorku, by tam rozpocząć swoją karierę muzyczną. Początkowo występowała, jako suport w okolicznych jazzowych klubach. Wtedy to w trakcie jednego ze swoich wystąpień poznała producenta muzycznego Johna Lissauera, który zaproponował jej współpracę, jako wokalny backup dla Leonarda Cohena w jednym z jego największych przebojów „Hallelujah”. W efekcie współpracy Anjani towarzyszyła Cohenowi w trakcie całej jego trasy w 1985 roku. Leonard szybko docenił kunszt oraz możliwości wokalne Thomas, angażując ją do licznych projektów muzycznych w przyszłości (nagrała ona z nim chociażby takie przeboje jak: „I'm Your Man”, „The Future”,” Dear Heather” czy „Old Ideas”).

W 2001 roku Anjani wydała swój pierwszy album zatytułowany „Anjani”. Następny wydany krążek w 2003 roku „The Sacred Names” – stanowił teologiczno - muzyczny mix, który wyjątkowo ciepło przyjął się w środowisku muzycznym. Kolejne dwa albumy nie odstawały bardzo od wcześniej przyjętych konwencji, stanowiąc wysublimowaną muzyczną ucztę.

Anjani Thomas to artystka, która swoim wyjątkowym głosem urzekła największe muzyczne sławy, jej twórczość z pewnością zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wytrwanych fanów wysublimowanych dźwięków.