Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 35205, ID obiektu: 35346

Anna Dereszowska

Anna Dereszowska

Anna Dereszowska

Życie i twórczzość aktorki i piosenkarki Anny Dereszowskiej - bio, kariera, albumy, ciekawostki

Anna Dereszowska, Dereszowska Anna

kraj: Polska

gatunek: piosenka aktorska, pop

Anna Dereszowska (urodzona 7 stycznia 1981 w Mikołowie) jest polską aktorką teatralno-musicalową, filmową oraz wokalistką. Posiada szeroki dorobek artystyczny oscylujący wokół filmów, seriali, ścieżek filmowych, albumów studyjnych. Na stałe Anna swoją karierę wiąże z teatrem muzycznym Studio Buffo, z którym współpracuje już od wielu lat.

Kariera muzyczna Anny Dereszowskiej jest dopełnieniem jej kariery scenicznej. Zdobyte wykształcenie pozwoliło jej na rozwinięcie oraz doszlifowanie swoich umiejętności artystycznych, co pozwala jej na realizowanie się w dużej ilości różnorodnych projektów, tworzących trzon współczesnej Polskiej telewizji popularnej.

W 1999 roku Anna ukończyła Prywatne Studium Muzyczne w Mikołowie, pod patronatem ISME ze specjalizacją fortepianową. Ponadto, jako absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach, w 2003 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Zaplecze edukacyjne oraz wyjątkowy talent, pozwoliły jej w 2003 roku rozpocząć owocną współpracę między innymi z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Dereszowska czynnie współpracuje, z wieloma teatrami w stolicy, będąc osobą mającą bezpośredni wspływ na wygląd życia kulturowego, nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce.

Jako punkt startu dla bycia rozpoznawaną na polskiej scenie popularnej, można określić jej występy w serialach telewizyjnych jak: Złotopolscy, Glina czy Tango z aniołem.

Oficjalnym debiutem teatralnym dla Anny była rola Marii Antonownej w Rewizorze Mikołaja Gogola, w reżyserii Andrzeja Domalika w Teatrze Dramatycznym, w Warszawie 14 września 2002 roku. Sztuka odbiła się bardzo pozytywnym echem w środowisku artystycznym, czyniąc ją rozpoznawalną oraz angażowaną do nowych różnorodnych projektów. Anna poza grą, śpiewem oraz występowaniem w serialach, współpracuje z licznymi polskimi legendami. Pojawiła się ona między innymi w teledyskach grupy De Mono, takich jak: Siedem dni, Patrzę na Ciebie, Listy Wiatrem unoszone, Jednym zdaniem oraz w teledysku grupy Buldog – Elita.

W 2011 roku Anna wydała swoją debiutancką płytę muzyczną „Już nie zapomnisz mnie”, będącą zaczątkiem doskonałej przyszłej dyskografii. Przemyślane, melodyczne teksty liryczne, stanowią bezpośrednie odniesienie do życia oraz doświadczeń artystki. „Już nie zapomnisz mnie” jest doskonałym muzycznym lekarstwem dla pasjonatów melodycznego brzmienia, którzy od muzyki oczekują tego wyjątkowego „czegoś”.

Anna Dereszowska